Zamknij
REKLAMA

Folkowo i pysznie. Gwda Mała zaprosiła na Festiwal chleba

07:28, 25.07.2021 | mm
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

W sobotę (24 lipca) tereny rekreacyjne Gwdy Małej zamieniły się strefę piknikową, goszczącą lokalnych producentów żywności, dwanaście ludowych zespołów muzycznych (biorących udział w VI Szczecineckim Spotkaniu z Folkiem) oraz całe morze gości spragnionych domowych wypieków i swojskiej muzyki.

Od godziny piętnastej, na każdego kto przekroczył gościnne progi festiwalu, czekała powitalna pajda chleba ze smalcem i ogórkiem oraz moc regionalnych specjałów. A trzeba zaznaczyć, że chleb serwowany tego dnia we Gwdzie, to prawdziwy przysmak, wypiekany od 1954 roku według niezmienionej receptury.  Państwo Danuta i Lech Szlaz – właściciele gwdowskiej piekarni, rozsławili swój produkt w całym regionie, a od dwóch lat rodzinną tradycję kontynuuje pan Kamil Drewniak.

Ponieważ jednak „nie samym chlebem człowiek żyje”, suto zastawione stoły uginały się od domowych wędlin, wędzonych kiełbas i wszelkiej maści słonych przekąsek. Można było wybierać wśród lokalnych nalewek, ciast o wspaniałych, delikatnych smakach oraz gofrów okraszonych bitą śmietaną i borówkami. Ślinka ciekła na widok tradycyjnego chłodniku i doprawionego liśćmi mięty kompotu. Nie zabrakło też dań nieco cięższych - placków ziemniaczanych, aromatycznego żurku i specjałów z grilla, dzięki którym nikt nie opuścił terenu imprez głodny.

Najmłodsi tradycyjnie szaleli w dmuchanych zamkach, ozdabiali ciała brokatowymi tatuażami i z chęcią brali udział w przygotowanych animacjach, a wsparciem służyli strażacy – ochotnicy z OSP Gwda Wielka.

Całość zakończyła impreza taneczna, która trwała do późnego wieczora.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut
REKLAMA

komentarz (2)

Oj oj oj Oj oj oj

7 0

Szkoda ze taka informacja jest już po kąpieli 11:50, 25.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%