Zamknij
REKLAMA

Kościoły w Wierzchowie i Drawieniu zostaną zmodernizowane

10:17, 29.07.2022 | Jakub Diakun / mat. pras.
Skomentuj mat. pras.
REKLAMA

Pieniądze na renowacje kościołów w Wierzchowie i Drawieniu

Kościoły w Drawieniu i Wierzchowie zostaną zmodernizowane. Środki na ten parafie otrzymały z budżetu gminy Szczecinek. Wczoraj (28.07) podpisane zostały umowy na łączną kwotę 20 tys. zł.

W czwartek (29.07) w Urzędzie Gminy Szczecinek podpisane zostały dwie umowy na dofinansowanie prac modernizacyjnych zabytków na terenie gminy.

Dofinansowanie w wysokości 9 473 zł na wykonanie III etapu prac konserwatorskich przy Kościele filialnym pw. Matki Boskiej Różańcowej w Drawieniu otrzymała Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika we Gwdzie Wielkiej.

Druga umowa dotyczyła wykonania prac rozbiórkowych i murarskich przy renowacji i konserwacji ścian wieży od strony południowej, zachodniej i północnej.

Dofinansowanie w wysokości 10 527 zł otrzymała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP w Wierzchowie.

(Jakub Diakun / mat. pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Wstydu nie mają!Wstydu nie mają!

8 1

Za te pieniądze mogą, co najwyżej, zlecić reklamę nieporozumienia Samorządowego w iszczecinek. 16:04, 29.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

g-a g-a

3 0

Chłopaki, rozbierzcie jeszcze Wawel. To też katedra. 21:15, 29.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WandziaWandzia

2 3

Parafia Wierzchowo na dzwonnicę dostała a nie na kościół, a poza tym grosz do grosza ... Jak Ci "Wstydu nie mają" nie pasuje to usiądź i sam napisz wniosek na.pozyskanie środków by remontować... Bo raczej Panowie w sukienkach do tego się nie garną....tylko później laury zbierają. 22:23, 29.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wstydu nie mająWstydu nie mają

2 1

Co ty pleciesz? Wysokość dotacji jest mniejsza od jednego uposażenia wójta. Jakie wnioski? Cobtybchcesz zrobić za 10 tysi? Wychodek? Te kościoły zostały wybudowane i były utrzymywane bez żadnych dotacji. Wystarczy jedynie nie okradać społeczeństwa, to ludzie sami wyremontują Wandziu. Ubezwłasnowolnić, o to chodzi władzy. Poczytaj co mówił wójt o dotacji na drogi. Koszty utrzymanie gminy rosną, gminy nie stać na drogi, a tu masz dotację od rządu i wielką wobec niego wdzięczność. Wystarczy ludzi nie okradać, a poradzą sobie sami. 07:19, 30.07.2022


REKLAMA
0%