Zamknij
REKLAMA

W Grzmiącej powstanie nowoczesny kompleks treningowy dla OSP

13.02, 29.04.2022 mg Aktualizacja: 14.23, 29.04.2022
Skomentuj fot. OSP Grzmiąca
REKLAMA

To dobra wiadomość dla mieszkańców Grzmiącej i okolicznych miejscowości.

Gmina otrzyma środki w wysokości prawie 1,4 mln złotych dotacji celowej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na realizację ambitnego, a przede wszystkim pionierskiego projektu budowy Regionalnego Centrum Szkoleniowego OSP. Tym samym powstanie tu kompleks treningowy dla strażaków ochotników zawierający m.in. tory przeszkód MDP oraz OSP, ścianę treningową, a także pawilon socjalno-gospodarczy.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny naprawdę pokaźne środki na działania o charakterze inwestycyjnym trafią do naszych samorządów. Tym razem do Grzmiącej – mówi Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego.

- Środki na te ten cel są już zabezpieczone w budżecie województwa, a na ostatniej sesji Sejmiku radni podjęli stosowną uchwałę umożliwiającą uruchomienie pomocy finansowej dla Gminy Grzmiąca. Inwestycja będzie jedną z dwóch pierwszych instalacji tego typu na terenie naszego województwa, a otrzymane wsparcie finansowe pozwoli w 100 procentach pokryć koszty jej realizacji.

- RCS w Grzmiącej to będzie trochę taki „Strażacki Orlik”. Umożliwi on strażakom ochotnikom oraz członkom młodzieżowych drużyn pożarniczych podnoszenie swoich kwalifikacji i regularny trening na ścianie wspinaczkowej oraz specjalistycznych torach przeszkód. W ramach projektu przygotowane zostanie również zaplecze sanitarno-szatniowe z elementami małej architektury. Działania obejmą również renowację nawierzchni istniejącego boiska. Inwestycja zostanie zrealizowana z uwzględnieniem procedur Prawa Zamówień Publicznych w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj”.

- To będzie kapitalny wielofunkcyjny obiekt. Wykorzystywany oczywiście przez OSP, ale docelowo, w porozumieniu z Gminą Grzmiąca, również do realizacji innych działań o charakterze sportowo- edukacyjnym.

– dodaje Jakub Hardie-Douglas.

Budowa kompleksu treningowego ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Smerfetka Smerfetka

4 0

Wójt strażak to zalatwil 15:06, 29.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuniorekJuniorek

1 4

Juniorek będzie jednak wójtem pięknej gminy . 17:58, 29.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%