Zamknij
REKLAMA

W Bornem Sulinowie powstaje przystań kajakowa. Zobacz postęp prac

12:45, 28.12.2020 | r.
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Borne Sulinowo stawia na turystykę kajakową. Już wkrótce miłośnicy takiej formy aktywności fizycznej i spędzania wolnego czasu będą mieli nową bazę kajakową, przystań i niezbędną infrastrukturę. Właśnie trwa realizacja projektu „Budowa infrastruktury kajakowej na szlaku kajakowym rzeką Piławą”.

To jedna z większych inwestycji realizowana obecnie na terenie gminy Borne Sulinowo. Realizowana inwestycja pochłonie blisko 2,5 mln złotych z czego ponad 1,27 mln złotych pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Turystyczna inwestycja obejmie budowę przystani kajakowych w Bornem Sulinowie i w pobliżu miejscowości Liszkowo.

W Bornem Sulinowie zdemontowany zostanie istniejący pomost (tzw. „duży pomost”), w miejsce którego wybudowany zostanie nowy – rekreacyjno-cumowniczy. Bardzo ciekawymi elementami tej inwestycji będą: hangar do przechowywania kajaków (na ok. 40 szt. kajaków) i budynek zaplecza przystani kajakowej, w którym znajdą się m.in. pomieszczania higieniczno–sanitarne (natryski, WC). Budynek usytuowany zostanie na terenie istniejącego w Bornem Sulinowie pola biwakowego. W pobliżu nie zabraknie obiektów małej architektury typu: altany, ławostoły, stojaki rowerowe, drewniane leżaki, tablice informacyjne. Natomiast na działkach w pobliżu Liszkowa wybudowany zostanie pomost rekreacyjno–cumowniczy. Na pomoście powstanie altanka. Na szlaku kajakowym rzeką Piławą pojawią się oznakowania wodne i tablice informacyjne.

-Poprzez budowę infrastruktury kajakowej pragniemy wykorzystać to, co mamy turystycznie najcenniejszego – potencjał naszych lokalnych akwenów. Będziemy dążyć do tego, aby tak ważna aktywność, jaką jest szybko rozwijająca się w Polsce turystyka kajakowa, była u nas nowoczesna, dobrze zorganizowana i przede wszystkim bezpieczna –zaznaczają władze gminy.

W ramach projektu powstaną również przystanie kajakowe na szlakach kajakowych po rzece Parsęcie oraz w ramach Pętli Szczecineckiej.

W ramach projektu zostanie opracowana przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty koncepcja promocji wspólnego produktu turystycznego na bazie wymienionych szlaków kajakowych.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca 2021 roku.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

StefanStefan

3 3

Unia daje Borne robi 17:42, 28.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Borniak od 93r.Borniak od 93r.

18 3

Już widzę te tłumy kajakarzy, jak ich do tej pory nie było tak i nie będzie, bo nigdy nie było. Nikt specjalnie nie będzie płynął do bornego wziąć prysznic mając wodę pod kajakiem. Spływy ruszają z Komorza ujścia rzeki w stronę Nadarzyc a nie do Bornego. Ta przystań będzie tak wykorzystana jak obecnie pole namiotowe. Gmina będzie szukała frajera- dzierżawcy na prowadzenie tej bazy ,za niemałe pieniądze tylko zarobku na tym nie będzie,tak jak na obecnym polu namiotowym. Pomosty stały za Niemca ,Rosjan a Polak musi zburzyć rozebrać jak wiele rzeczy w mieście . Te pomosty dłużej postoją niż te wasze nowe. Jakby zrobili porządek z tą skarpą i by były pomosty i konkretna plażą , to pole by żyło, a tak niestety nie żyje i choćby nie wiadomo co tam powstało to i tak nic się tam działo nie będzie. Ta przystań skończy tak jak dotychczasowe próby uruchamiania pola namiotowego.
A te wiaty to będą służyć Borneńskiej młodzieży i nie tylko ,w wiadomych celach, jak na Głowie Orła, tylko kto to będzie sprzątać codziennie w sezonie letnim. Po trasie wzdłuż szlaku owszem miejsca postojowe są wskazane i bardzo potrzebne z Toaletami, miejscami na ognisko, wiatami bo pogoda nieraz płata figla. A tak na marginesie , czy ktoś kto to wymyślił napisał projekt zasięgnął języka u miejscowych gestorów turystyki kajakowej jakie sa potrzeby ,oczekiwania kajakarzy, raczej nie pytano a warto było.Powodzenia 19:17, 28.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KajaczekKajaczek

0 0

Jak ciągle siedzisz u Saszy i chlejesz Stoliczną, to kajakarzy nie zobaczysz. 21:46, 18.01.2021


antywizjonerantywizjoner

11 2

Kolejne wizje od siedmiu boleści jak w Szczecinku....Wizjonerstwo, covid i głupota widać widać zaraźliwe 23:40, 28.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BsBs

10 2

Sprawa dla prokuratury, kasa wywalona w błoto. Polo namiotowe zysku nie przynosi a tu taka Inwestycja 02:59, 29.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KajakKajak

0 0

Zyskiem jest nie pieniądz, a satysfakcja kajakarzy i turystów. 21:45, 18.01.2021


Wow !!!Wow !!!

12 3

Kolejna cudowna inwestycja z udziałem Związku Gmin Dorzecza Parsęty, czyli nijakiego W. Misko bodaj burmistrza Karlina. Ciekawy jegomość, partyjny kolega Chrzanowskiego i Gawłowskiego. Zapewne wiele razy oglądał Misia Barei, i stąd wie, że w Polsce interesy robi się na dużych słomianych inwestycjach. Przykład ? A proszę: " Zintegrowana gospodarka wodno-sciekowa w dorzeczu Parsęty" Efekt ? Bardzo wysokie ceny wody i ścieków, a w jednej z gmin najwyższe w Polsce. A jak to mówił prezes Ochucki ??? Im drożej tym lepiej !!! Kto wie, może ktoś w końcu sprawdzi rzetelnie te cudowną inwestycję, a przy okazji wszystkie inne, udziałem tegoż Związku. Mogłoby być ciekawiej niż przy tzw. "aferze melioracyjnej". Bo np. okazałoby się, że żona owego szefa Związku nadzorowała z jego imienia głównego wykonawcę, Spółkę Eko-Wodrol, z którą w tamtym czasie łączyły wspólne interesy, byli razem wspólnikami w innej spółce. Dzisiaj pani prezesowa jest kim ? Ano wybitnym specjalistą w Dyrekcji Ochrony Środowiska. Czyż to przypadek ? Zważywszy na takie nazwiska jak Gawłowski czy Chrzanowski (w Bornem znany pod ksywą "Jacek Koperta") 10:50, 29.12.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PanPan

2 11

Masz dowody lub chociaż podejrzenia, zgłoś sprawę do prokuratury. Nic nie stoi na przeszkodzie. Zamiast marnować czas na pisanie komentarzy, zacznij działać. A jak nie masz dowodów, to po prostu zamilcz. Po co rzucać podejrzenia na portalu, weź sprawy w swoje ręce, skoro masz takie pewne informacje i zrób porządek. 14:08, 29.12.2020


AdiAdi

1 1

A tak fajnie się tam stało na dziko kamperem w tym roku . Szkoda 11:41, 29.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wow 2 Wow 2

8 0

Wow!!! napisał coś ciekawego o Dorzeczu Parsęty. "Pan" w odpowiedzi, wezwał go do "przedstawienia dowodów, albo zamilknięcia". Zadałem sobie pytanie: dowodów na co ? Z tekstu "Wow!!!" dowiedzenia wymaga tylko to, że p.Miśko, a ściślej Inga Miśko, była wspólnie ze Spółką Eko-Wodrol wspólnikiem w innej spółce, i to w czasach, gdy trwały inwestycje, związane ze zintegrowaną gospodarką wodno-ściekową. Moje "śledztwo" wykazało, że to PRAWDA !!! Inga Anna Miśko była wspólnie z Eko-Wodrol wspólnikiem w spółce: EKOGAZ KOSZALIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KRS 0000393049, REGON 321090799 SĄD REJONOWY W KOSZALINIE, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - w latach 2011/2012, co potwierdzają wpisy w KRS oraz zapisy w Monitorach Sądowych i Gospodarczych:
Monitor Sądowy i Gospodarczy:
Indeks numerów → Rocznik 2011 → Numer 176/2011 (3789) z 12 września 2011 r. → Pozycja
170359
EKOGAZ KOSZALIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS
0000393049)
12 września 2011 - MSiG nr 176/2011 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Pierwsze - Spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością
INGA ANNA MIŚKO (`75) została wpisana w rubryce Dane wspólników pierwszego działu KRS.
Monitor Sądowy i Gospodarczy:
Indeks numerów → Rocznik 2012 → Numer 159/2012 (4024) z 17 sierpnia 2012 r. → Pozycja
147111
EKOGAZ KOSZALIN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (KRS
0000393049)
17 sierpnia 2012 - MSiG nr 159/2012 - WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO - Kolejne - Spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością
INGA ANNA MIŚKO (`75) została wykreślona z rubryki Dane wspólników pierwszego działu KRS

Nie sądzę, że nie wie lub nie wiedziała o tym Prokuratura, ale dlaczego nie podjęła żadnych kroków w tym zakresie ? Ciekawe dlaczego ? 12:22, 30.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%