Zamknij
REKLAMA

W Barwicach jaśniej i oszczędniej - gmina wymienia oświetlenie na ledowe

10.09, 23.08.2022 . Aktualizacja: 10.10, 23.08.2022
Skomentuj fot. UM Barwice
REKLAMA

Samorządy coraz częściej zaopatrują się w coraz to nowsze, bardziej ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania. Na taki krok zdecydowała się także gmina Barwice, która wymienia oświetlenie uliczne na bardziej oszczędne.

- W ramach współpracy z Gminą Barwice Energa Oświetlenie Sp. z o.o. przeprowadza modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Barwic. Dotychczasowe źródła światła - oprawy sodowe lub rtęciowe są energochłonne i charakteryzują się niską wydajnością i żywotnością, w związku z czym podjęta została decyzja o ich wymianie na oprawy LED – nowoczesne, wydajne i przede wszystkim energooszczędne.

- informują urzędnicy.

Wymiana oświetlenia przyniesie za sobą sporo korzyści. Przede wszystkim, drogi będą oświetlone, a przy tym - oszczędnie. Ledowe oświetlenie zmniejszy wydatki na oświetlenie uliczne co przy obecnych wzrostach cen jest bardzo ważne.

- Modernizacja zakłada, że koszt nakładów inwestycyjnych zwróci się z uzyskanych oszczędności w stosunkowo krótkim czasie. Inwestycja w oprawy LED to także duży krok w stronę poprawy estetyki miasta, a także wymierny wkład w ochronę środowiska.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%