Zamknij
REKLAMA

Szykują się kolejne, duże wojewódzkie inwestycje w naszym regionie

12:36, 24.05.2022 | .
Skomentuj fot. Google Maps
REKLAMA

O 30 milionów złotych zwiększył się budżet Wojewódzkiego Zarządu Dróg na realizację zadań drogowych. Taka kwota została przyznana dzięki decyzji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Ponad połowa tej kwoty trafi do gminy Barwice.

Zabezpieczona w budżecie kwota umożliwi kompleksową przebudowę drogi wojewódzkiej nr 171 na blisko 13-kilometrowym odcinku Barwice - Polne oraz ponad 2-kilometrowym odcinku Sikory - Czaplinek.

Mieszkańcy od lat prosili o doprowadzenie wspomnianej drogi do obowiązujących standardów. Droga jest w opłakanym stanie i stwarza realne zagrożenie dla osób z niej korzystających. Na szczęście wkrótce to się zmieni.

- Wielkie podziękowania należą się władzom województwa, które udało się przekonać do tego, aby jak najszybciej uruchomić środki na niezbędny remont zniszczonego fragmentu naszej drogi wojewódzkiej.

- mówi Jakub Hardie-Dougas, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego.

-Ta inwestycja ma naprawdę wysoki priorytet. Zachodniopomorski Zarąd Dróg Wojewódzkich jest już w trakcie przygotowywania przetargu. Szacunkowy budżet na realizację tego zadania to aż 17 mln złotych. Doczekamy się więc kolejnej drogi z wyremontowaną nawierzchnią.

- Z mojej perspektywy, zwiększenie środków finansowych w budżecie ZZDW udowadnia, iż współpraca z władzami województwa naprawdę dobrze się dla nas układa - dodaje.

-Decyzja o wygospodarowaniu tak znaczących środków z kasy województwa na inwestycje w naszym regionie jest budująca i dobitnie pokazuje, że powiat szczecinecki może regularnie liczyć na wsparcie władz województwa. A przecież tych znaczących inwestycji z roku na rok przybywa.

Przypomnijmy. Gmina Grzmiąca na budowę Regionalnego Centrum Szkolenia OSP otrzyma z wojewódzkiego budżetu blisko 1,4 mln złotych. To inwestycja, której koszt w 100% ma zostać pokryty wsparciem finansowym ze strony samorządu województwa.

Wcześniej Urząd Marszałkowski dofinansował koszt przebudowy i modernizacji świetlicy dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 7, do tego dochodzą corocznie granty sołeckie, wsparcie OSP w ramach grantów strażackich oraz wiele innych marszałkowskich programów, których beneficjentami są nasze lokalne samorządy.

-Wiele się dzieje i oby tak dalej, nie będziemy zwalniać tempa.

-kończy radny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

MyMy

3 0

A do sporego?
No ludzie! Tam na targ nie mozna dojechac!
15:49, 24.05.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AndkAndk

1 2

Było poprosić o to Tuska jak był w Szvzecinku 18:36, 24.05.2022


Ja do AndkJa do Andk

5 1

Ty chyba nie wiesz kto w powiecie rządzi, potrafisz tylko ujadać, to takie typowe dla pisiorów. 20:03, 24.05.2022


Nic Nic

0 0

Hehe gdzie do sporego . A gdzie tam dojedziesz do lasu . Na grzyby . Dw 171 to przynajmniej droga do Kołobrzegu i kierunek do s6 . Ale przykro mi bardzo spore wystarczy to co jest . Ludzie z przyczepka do polowu ryb dojadą. 19:06, 24.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:/:/

1 0

Kur*a odcinek z Bornego do kragow zyeby zróbcie w końcu.
08:26, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DróżnikDróżnik

2 0

Z Czaplinka do Połczyna rozgrzebana i zamknięta. Jak teraz rozgrzebią trasę objazdu z Czaplinka do Barwic to do Połczyna będzie objazd przez Szczecinek... 12:18, 25.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SZPAGACIK +++SARCOFASZPAGACIK +++SARCOFA

1 0

TE INWESTYCJE W SZCZECINKU ZAWSZE SIĘ PRZYDADZĄ I TERAZ KIEDY MIASTO SIĘ BARDZO SZYBKO ROZRASTA TRZEBA BĘDZIE POMYŚLEĆ O DODATKOWYCH INWESTYCJACH W MIEŚCIE: REGION, MIASTO I TURYSTYKA PRZYCIĄGAJĄ TUTAJ WIELE KREATYWNYCH OSÓB, A TEŻ SĄ JESZCZE TERENY GOTOWE DO ZAGOSPODAROWANIA. POTRZEBNI SĄ AMBITNI LUDZIE Z WŁASNYMI WIELKIMI PLANAMI DZIAŁANIA I OPERACJAMI BIZNESOWYMI!!! 06:47, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec 😡Mieszkaniec 😡

1 0

Kiedy będzie odcinek drogi Bugno Brzeźno skrzyżowanie jak jest wypadek jadą tam wszystkie auta droga woła o pomste 🤔 Do Bugna zrobili bo pewnie jakiś URZĘDAS tam się buduje 😡 00:49, 29.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%