Zamknij
REKLAMA

Ścieżka rowerowa kosztem przedszkolaków? Burmistrz dementuje

11:48, 23.09.2021 | red.
Skomentuj fot. UM Barwice
REKLAMA

Podczas nadzwyczajnej sesji barwiccy radni zdecydowali o zwiększeniu wydatków na budowę nowej ścieżki rowerowej. Burmistrz Mariusz Kieling skomentował tę decyzję. “Nie zabraliśmy pieniędzy na remont przedszkola aby wybudować ścieżkę” - pisze w mediach społecznościowych.

Burmistrz Barwic wyjaśnia skąd pojawiły się przesunięcia finansowe. 

Otóż w budżecie na ten cel zaplanowaliśmy 4,8 mln zł. Najniższa oferta na budowę po przetargu to kwota 6 mln zł. BARDZO cieszy mnie ta kwota. Ponieważ finalnie będziemy mieli ścieżkę z 71% dofinansowaniem. Przypominam, że 4,25 mln zł uzyskaliśmy na ten cel ze środków zewnętrznych.

Żeby zapewnić finansowanie ścieżki rowerowej, wykorzystano pieniądze zabezpieczone na remont przedszkola. Ale burmistrz wyjaśnia, że nie jest prawdą, że “naraża barwickie przedszkolaki na utratę zdrowia i życia bo chce wybudować ścieżkę".

Rzeczywiście do 31 grudnia 2021 r. mieliśmy termin od Komendanta Powiatowej Straż Pożarnej na zrealizowanie zaleceń związanych z poprawą bezpieczeństwa budynku przedszkola przy ul. Zwycięzców. [...] Gdy tylko zapoznałem się z problemem zleciłem wykonanie dokumentacji, następnie pozyskaliśmy pozwolenie na budowę, ogłosiliśmy zamówienie celem wyłonienia wykonawcy. Remont miał być  wykonany w sierpniu kiedy to przedszkolaki mają wolne.

Niestety nie zgłosił się żaden chętny wykonawca. Komendant Powiatowy Straży Pożarnej na mój wniosek po zapoznaniu i  przeanalizowaniu argumentów przedłużył decyzję do końca sierpnia 2022 r.

Dlatego zdaniem Mariusza Kielinga możliwe było wykorzystanie tych środków na ścieżkę, a pieniądze na przedszkole zarezerwowane zostaną w przyszłorocznym budżecie. -Wyremontujemy je w przyszłym roku, z przyszłorocznego budżetu w okresie kiedy dzieci będą miały wakacyjną przerwę - dodaje burmistrz. I przy okazji pyta o stan przedszkola: -Zalecenia te (straży pożarnej - przyp. red) pojawiły się już w 2010 r. Dlaczego nikt przez lata nic z tym nie zrobił? Pozostawiam to do Państwa oceny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BarwickiBarwicki

5 1

Odwieczny problem nad jedną ścieżką😒 tyle lat już minęło i dalej nic tylko gadka szmatka i puste słowa🤣 12:57, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To sektaTo sekta

8 0

Marusia w żywiole ! Jeszcze jej mało ? Skandal i żenada . 13:38, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%