Zamknij
REKLAMA

W Łubowie przebudują stację PKP. Będę też inne inwestycje

11:39, 13.01.2022 | mat. pras.
Skomentuj fot. PKP
REKLAMA

Dzięki rządowemu programowi przystankowemu, podróżni w Złocieńcu, Łubowie i Reczu zyskają lepszy dostęp do kolei. Przebudowa peronów zapewni mieszkańcom wygodniejsze podróże pociągiem na trasach ze Szczecina do Szczecinka oraz ze Szczecina do Piły. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Przebudowa stacji Złocieniec i Łubowo zapewni dogodniejszy dostęp do kolei i lepsze warunki podróży w kierunku Szczecina i Szczecinka (linia kolejowa nr 210), a przystanku Recz Pomorski w kierunku Szczecina i Piły (linia kolejowa nr 403).

Perony po przebudowie będą wyższe, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zamontowane zostaną wiaty i ławki. Oświetlenie umożliwi bezpieczne przejazdy po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się skorzystają z pochylni i ścieżek naprowadzających. Na stacji w Złocieńcu zmodernizowane zostanie przejście pod torami, w którym zamontowane zostaną windy.

Zakończenie przebudowy peronów w wymienionych wyżej lokalizacjach planowane jest do końca 2023 r.

[ZT]26287[/ZT]

Rządowy Program dla lepszej komunikacji kolejowej

Celem „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Zaplanowane zadania inwestycyjne umożliwią podróżnym dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. Na ten cel przeznaczono 1 mld zł. Środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie prac, związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla pasażerów.

W „Rządowym Programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. W ramach programu na obu listach uwzględniono budowę 177 i modernizację 178 przystanków.

Program przystankowy w województwie zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 11 lokalizacji: Koszalin Północny, Koszalin Bukowe, Kołobrzeg Wschód, Kołobrzeg Zachód, Świdwin Zamek, Szczecinek Bugno, Recz Pomorski, Łubowo, Złocieniec, Przecław i Kołbaskowo. Na liście rezerwowej ujęto 2 projekty: Radziszewo i Szczecinek.

(mat. pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

antywizjonerantywizjoner

7 3

PKP przbudowuje na wiochach perony a w Szczecinku dworca nie musi bo wizjonerzy chcą sami za free im przebudować z naszych podatków....Takich mamy gospodarzy od siedmiu boleści.... 11:52, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntypokemonAntypokemon

4 3

A co na to JHD? Przez tego pana i jego wizje dworzec w Szczecinku to ruina. 14:08, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sołtys wiejskiSołtys wiejski

5 1

A kiedy dworzec w Szczecinku doczeka się CYWILIZOWANEJ WYSOKOŚCI PERONÓW????
Pierwszy w wagonie schodek do wejścia jest ok 60 cm ponad poziomem płaszczyzny peronu!
Osoby starsze i o ograniczonej sprawności ruchowej maja barierę często nie do pokonania. Nawet w Jeleninie peron jest na poziomie podłogi wagonu. 14:39, 13.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AAAAAAAAAAAA

0 0

Dworzec to jeszcze nic. Tu da się jakoś wsiąść i wysiąść z pociągu. Proponuję dokonać tej sztuki na stacji Szczecinek Chyże - tam trudno wsiąść do pociągu dorosłemu mężczyźnie, nie mówiąc już o osobie starszej czy dziecku. 10:03, 14.01.2022


MarekMarek

1 0

Ciekawe pod jakim kątem wybierano te dworce, przystanki do remontu - pod kątem osób korzystających z nich, osób, które popierają władze - już kiedyś taki dworzec wyremontowano czy inny ? gdyż inwestycje te poniosą ogromne koszty a w takim Łubowie to pociągami jeździ przede wszystkim młodzież do szkół i łącznie z innymi osobami jest ich kilka na dobę. Nie mniej jednak są tam i ludzie starsi, dlatego też moim zdaniem, jeżeli ktoś się zdecydował na taką inwestycję to niech ją przemyśli tak, aby ją sensownie ograniczyć 19:42, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%