Zamknij
REKLAMA

Linia Szczecinek - Czarne bez pociągów. Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową

08:39, 13.09.2021 | r.
Skomentuj Ze względu na prowadzone prace od poniedziałku 13 września na odcinku od miejscowości Czarne do stacji Szczecinek wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.
REKLAMA

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy linii kolejowej między Runowem Pomorskim a Chojnicami. Prace obejmą modernizację wiaduktu w miejscowości Czarne. W związku z tym pociągi na linii Czarne – Szczecinek nie będą kursować. Spółka wprowadziła komunikację zastępczą.

Obecnie po wiadukcie pociągi poruszały się z prędkością 30 km/h. Po zakończonych pracach prędkość ma wzrosnąć do 120 km/h - informuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

- Zakres robót obejmuje m.in. wzmocnienie konstrukcji wiaduktu, w tym przęsła oraz przyczółków, przebudowę skrzydeł oraz wykonanie izolacji obiektu, a także zabezpieczenie przed korozją elementów betonowych konstrukcji. Koszt prac wyniesie około 1,5 milionów złotych, pochodzących ze środków własnych spółki –dodaje Pietrzykowski.

Ze względu na prowadzone prace od poniedziałku 13 września na odcinku od miejscowości Czarne do stacji Szczecinek wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Utrudnienia w ruchu potrwają do czwartku 16 września.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BRNTBRNT

0 4

a także zabezpieczenie przed korozją elementów betonowych konstrukcji - beton koroduje... 13:50, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Colorado Colorado

1 1

W 3 dni z 30km do 120km? Szacun 19:09, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%