Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z dyrektorami szkół. Temat główny: matury

11:01, 25.05.2020 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

19 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do publicznej wiadomości, iż tegoroczne egzaminy maturalne odbędą się w dniach od 8 do 24 czerwca. Dziś (22.05) po dwutygodniowej przerwie, starosta Krzysztof Lis uczestniczył w kolejnej wideokonferencji z dyrektorami szkół, aby sprawdzić czy są one gotowe do ich przeprowadzenia. Jak zwykle udział w niej wzięli również dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kosicka oraz  przewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego Cezary Jankowski.

Ze względu na panującą pandemię COVID 19 absolwenci liceum i szkół technicznych przystąpią do matury w pełnym reżimie sanitarnym, a dyrektorzy placówek muszą przestrzegać wszelkich procedur narzuconych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną Komisję Egzaminacyjna oraz sanepid. Szkoły dla których Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym są na to gotowe. Dyrektorzy dostosowali ilość sal w której będą przeprowadzane egzaminy do liczby abiturientów w taki sposób, aby  zachować między nimi obowiązujący odstęp 1,5 m. Opracowali również procedury wchodzenia i wychodzenia do pomieszczeń wyznaczając konkretne ciągi komunikacyjne. Specjalne zasady obowiązują już teraz uczniów, którzy przygotowując się do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu korzystają z nauczycielskich konsultacji. Uczniowie muszą zgłosić chęć indywidualnego spotkania z nauczycielem konkretnego przedmiotu i dostosować się do wyznaczonego terminu.

Choć w tym roku matury w formie ustnej zostały odwołane, to nie zostały one zakazane i jeśli absolwent zgłosi chęć zdania takiego egzaminu, to szkoła jest zobligowana do jego przeprowadzenia. Chodzi tu głównie o osoby, które planują dalszą edukację za granicą. Jedyną szkołą, która zorganizuje w tym roku indywidualny egzamin ustny jest ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku.

Absolwenci spoza Szczecinka, czy powiatu szczecineckiego, którzy na czas trwania egzaminów chcieliby się  zatrzymać w internacie, będą mieli taką możliwość. Po zgłoszeniu tego faktu w dniach od 8 do 10 czerwca bursa Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku zostanie oddana do ich dyspozycji.

Decyzją samorządu powiatowego wszystkie pomieszczenia w których odbędą się egzaminy zostaną poddane dezynfekcji. Ponadto do szkół trafi ponad 1200 maseczek. ZST w miarę swoich możliwości dostarczy również przyłbice, które od dłuższego już czasu drukuje na drukarce 3D znajdującej się na wyposażeniu jednej z pracowni.

Dla jednych uczniów etap edukacji na poziomie średnim już się zakończył, dla innych dopiero zaczyna. Jak poinformowali dyrektorzy, rozpoczęty 15 maja proces rekrutacyjny przebiega bez zastrzeżeń. Kandydaci mogą składać dokumenty o przyjęcie do szkoły zarówno tradycyjnie jak i mailowo. Na absolwentów szkół podstawowych czeka bardzo ciekawa oferta edukacyjna, a w niej wiele nowych i przyszłościowych kierunków, jak chociażby technik leśnik, technik programista, czy klasa matematyczno-informatyczna. Pełna oferta edukacyjna dostępna TUTAJ.

Kolejne spotkanie z dyrektorami zaplanowano na 3 czerwca.  

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

gut szabes gut szabes

1 0

https://www.youtube.com/watch?v=k89JnoRGJMY 19:41, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

0 1

Szkoda że nikt nie myśli o uczniach zawodówek którzy mają egzaminy. O tym się nie mówi jakby temat nie istniał. Ci ludzie też mają plany. 22:26, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA