Zamknij
REKLAMA

Mały Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' startuje już 3 września

18:00, 29.08.2019 | organizator
Skomentuj
REKLAMA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku już po raz dziewiąty  ma zaszczyt zaprosić Państwa na obchody Małego Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, które rozpoczną się uroczystą inauguracją 3 września 2019 r. w kinie „Wolność” w Szczecinku o godzinie 17:00 i trwać będą do 6 września 2019r.

Otwarcie Festiwalu uświetni Koncert gwiazd programu telewizyjnego „ Śpiewające fortepiany” Czesław Majewski & Janusz Tylman oraz wokaliści Joanna Stefańska-Matraszek- sopran i Ireneusz Miczka – baryton.

Hasło przewodnie Festiwalu brzmi „Praca-życie- scenariusz dla każdego”.

Wydarzenie odbywa się równolegle w Koszalinie oraz w kilkudziesięciu innych miastach w Polsce a także poza granicami kraju.

Niezmiernie miło nam zakomunikować, iż Mały Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” w Szczecinku nie odbyłby się gdyby nie daleko idąca pomoc i zaangażowanie głównego sponsora Festiwalu Kronospan Szczecinek Spółka z o.o. podkreślająca szczególny charakter wydarzenia. Warto nadmienić, iż firma od lat wspomaga organizację i inicjatywy, niosące pomoc osobom niepełnosprawnym. Ponadto wydarzenie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z Programu Marszałkowskiego - Społecznik. Patronatem Honorowym tegorocznego Festiwalu jest Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Z przyjemnością informujemy, że przygotowane filmy są obrazami w najlepszym gatunku, przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania się z własnym losem, udowadnia, że w każdym z nas drzemią duże pokłady siły oraz że nie jesteśmy na świecie zupełnie sami, i że zawsze znajdą się ludzi gotowi wyciągnąć pomocną dłoń. Wśród prezentowanych filmów będziecie Państwo mieli okazję do obejrzenia takich obrazów, jak:

„Wszechwidzący” (The All Seeing Blind), reż. Nuri Cihan Özdogan, Turcja 2017,

„The Unlimited House of Krip”, reż. Garry Robson, Jane Farley, Wielka Brytania 2018,

“W czyimś łóżku” (The Beds Of Others), reż. Jonay Garcia, Hiszpania 2018,

“Podróż do cudotwórcy” (Journey ToThe Miracle Man), reż. Lisa Vipola,  Fabian Wigren, Dania 2018,

„Niebo bez gwiazd” (Sky Without Stars), reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska 2018

Ponadto Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” to w tym roku cztery dni koncertów, spektakli, prezentacji działalności osób niepełnosprawnych, wystaw, warsztatów oraz pikinków. Europejski Festiwal Filmowy ''Integracja Ty i Ja'' to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie.

Szczegółowy program Festiwalu w załączeniu.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY.

(organizator)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA