Zamknij
REKLAMA

Ślusarnia na Art Pikniku w dwóch odsłonach

16:16, 23.07.2019 | BR
Skomentuj
REKLAMA

Miniony weekend to święto sztuki. Art Piknik przyciągnął do Szczecinka artystów z różnych dziedzin sztuki. Przez trzy dni sztuka wypełniała każdy zakątek miasta, trafiając we wszystkie gusta. Co więcej poza ogromną różnorodnością malarską, rzeźbiarską, muzyczną i poetycką kierowana była zarówno do dużych jak i nieco młodszych odbiorców.

- Ta makieta, która przyjechała do Szczecinka jest dziełem fantazji naszych modelarzy. Na tych, które znajdują się we Wrocławiu czy Gliwicach można odnaleźć prawdziwie budowle z Dolnego Śląska czy Śląska. Kolejowo tworzy 12 osób. Tę którą przywieźliśmy ze sobą to wielkość  metr na dwa metry. Aby ją stworzyć potrzebowaliśmy około roku. Mamy to szczęście, że pracę przekuliśmy w pasję – mówił Bartosz z Kolejkowa .

Wystawiona makieta przedstawiała świat skupiony wokół torów. Z przeogromną precyzją przedstawiała różne scenki z życia, czym zachwycała nie tylko najmłodszych, ale również rodziców.

Ślusarnia otwierała swe podwoje od godziny 12. Przed południem w ramach Art Wioski wystawiane były spektakle dla najmłodszych.

W ciągu dwóch dni dzieci mogły podziwiać występy aktorów z pozycji widza, ale także aktywnie w nim uczestniczyć. Na Art Wiosce prezentowały się teatr Rufi Raf, Władcy Lalek oraz Czerwona walizka. Na dzieci czekał również zamek dmuchany, bańki mydlane czy przejażdżka mini ciuchcią.

Wszystkie przedstawienia w ramach Art Wioski finansowane były z programu Społecznik.

Wieczorami na Ślusarni przez kolejne dni odbywało się after party, na których również nie brakowało atrakcji artystycznych.

(BR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA