Kultura i rozrywka

Zamknij

Kultura i rozrywka

Tu znajdziesz zapowiedzi i relacje z wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych w Szczecinku i regionie

W niedzielę (19 kwietnia) hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku wypełniła się muzyką i odgłosami dobrej zabawy. Wszystko za sprawą festynu rodzinnego „Razem dla Dominika” – inicjatywy charytatywnej, podczas której zbierano środki na leczenie, dalszą diagnostykę oraz rehabilitację jedenastoletniego Dominika Janusza.
W miniony czwartek (16 kwietnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku odbył się Dzień Otwarty, który przyciągnął dzieci, młodzież oraz rodziców zainteresowanych nauką gry na instrumentach i rozwijaniem muzycznych pasji.
To będzie jeden z tych weekendów, kiedy Szczecinek naprawdę żyje. Art Piknik Festival wraca nad jezioro i już wiadomo, że na półmetku wakacji nie zabraknie emocji. Organizatorzy odkryli karty i postawili na mocny skład koncertowy, który ma przyciągnąć tłumy.
Plac Wolności znów ożyje tak, jak lubią to mieszkańcy – muzyką, ruchem i wspólną zabawą. Już za kilka dni centrum Szczecinka zamieni się w parkiet rodem z lat 60., a wszystko za sprawą wydarzenia, które przyciąga zarówno pasjonatów tańca, jak i tych, którzy po prostu chcą dobrze spędzić wieczór.
„Wiosna zaklęta w dźwiękach i drewnie” – pod takim hasłem w minioną sobotę Przysiółek Spore zamienił się w miejsce, do którego chciało się wracać. I to nie tylko na chwilę.
Lato jeszcze się nie zaczęło, a w Szczecinku już czuć zapach grilla i koncertowych scen. Miasto szykuje się na sezon plenerowych imprez – i właśnie poznaliśmy tych, którzy będą na nim zarabiać i pracować.
Po zimowej przerwie powraca Muzeum Humoru i Absurdu w Uradzu! Od soboty, 11 kwietnia, w każdy weekend można odwiedzać to poświęcone czasom PRL-u i kultowym polskim komediom muzeum.
Radiowy debiut roku trafił do duetu ze Szczecinka – Kuba & Kuba.
Muzyka, sztuka i klimat miejsca, które chce przyciągnąć ludzi
Woda leje się strumieniami, a tradycja ma się dobrze. Ale czy w drugi dzień świąt trzeba iść do kościoła? Wokół tego tematu co roku pojawia się sporo pytań.
Samorządowa Agencja Promocji i Kultury rozstrzygnęła konkurs na dzierżawę części plaży miejskiej nad jeziorem Trzesiecko przy ul. Mickiewicza.
Dziś, z okazji 1 kwietnia, postanowiliśmy zrobić sobie żart z… hejnału szczecineckiego. I sprawdzić, jak zabrzmi dobrze znana melodia w zupełnie różnych muzycznych odsłonach.
Nie żyje Janusz Ratajczak. Szczecinek stracił swojego artystę
Projekt „Ceramika wielkoformatowa – Ślady natury” autorstwa Katarzyny Lipecky ze Szczecinka to fascynujące połączenie monumentalnej rzeźby, rzemiosła ceramicznego i głębokiego dialogu z przyrodą.

OSTATNIE KOMENTARZE