Zamknij
REKLAMA

Dynia - królowa jesieni, po raz dziesiąty zawładnęła Radaczem.

16.16, 25.09.2022 . Aktualizacja: 16.16, 25.09.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Natrafić na nie możemy w sklepach spożywczych, na ulicznych stoiskach z warzywami i sklepowych wystawach. Dynie. Jednym kojarzą się z amerykańskim Halloween, innym ze zdrowym stylem życia. My nie mamy wątpliwości, dynie to przede wszystkim Rodzinny Festiwal w Radaczu.

[FOTORELACJA]6813[/FOTORELACJA]

 „Rodzinny Festiwal Dyni” to impreza która na dobre wpisała się już w kalendarz lokalnych wydarzeń. Od dziesięciu lat mieszkańcy okolicznych miejscowości przybywają do Radacza by spróbować pikantnych zup, znakomitych pierożków, leczo a nawet bigosu przyrządzonego na bazie dyni.

Nie inaczej było i w tym roku. W sobotę (24 września) całe królestwo roślin jadalnych, na jeden dzień znalazło się w cieniu dyniowych osobistości. Bo jak wyjaśniły nam doświadczone gospodynie, mało którą jagodę można wykorzystać tak jak dynie - od pestki po czubek ogonka i to nie tylko dla celów kulinarnych.

Na odwiedzających czekała więc długa lista dyniowych przysmaków, dekoracje w kolorze pomarańczowym oraz porcja muzyki na ludową nutę.

Spotkanie w Radaczu jak zwykle wzbogacone zostało również o część konkursową.

Wśród dzieci popularnością cieszył się konkurs plastyczny pod hasłem „Mój zaczarowany ogród z dynią w tle”. Uznanie w oczach jury znalazły prace Antka Niżyńskiego (grupa 6-8 lat) oraz Filipa Świerczyńskiego (grupa 9-11 lat) obie wyróżnione pierwszym miejscem.

Nagroda za największą dynię festiwalu powędrowała do pana Piotra Mrozickiego z Ostropola. Za najsmaczniejszą potrawę z dyni jury uznało tartę autorstwa pani Janiny Gawrych z Radacza, natomiast w kategorii ciast, równych sobie nie miała „mini dynia” wypieczona przez panią Magdalenę Fornal z Jeziorek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%