Zamknij
REKLAMA

W bibliotece przez cały rok będą grać „w czytanie”

11.58, 20.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Szczecinecka Biblioteka Publiczna im. Koziołka Matołka przygotowała kolejną zabawę dla młodych czytelników, aby zachęcić ich do regularnego sięgania po książkowe pozycje. Tym razem inicjatywa skierowana jest do uczniów klas III i IV szkół podstawowych i odbywa się pod nazwą „Granie w czytanie”.

- Każdy z zainteresowanych czytelników otrzyma od nas specjalną kartę do gry, na której będzie zbierał pieczątki. Pieczątki będą przyznawane za wypożyczenie i przeczytanie książki z listy tytułów ułożonej przez pracowników biblioteki. Wybór książki będzie odbywał się w drodze losowania. Podczas każdej wizyty w bibliotece gracz wylosuje jeden z zaproponowanych tytułów, po wypożyczeniu, przeczytaniu i oddaniu książki otrzyma pieczątkę na swojej karcie do gry. Po zapełnieniu jednej karty, gracz może otrzymać kolejną – informują inicjatorzy konkursu.

- Uczestników, którzy zbiorą największą ilość znaczków zaprosimy do II etapu zabawy, podczas którego będzie należało wykonać pracę plastyczną dotyczącą wskazanej przez bibliotekarzy lektury z listy danego gracza. Wszyscy uczestnicy gry, którzy zapełnią przynajmniej jedną kartę pieczątkami, otrzymają od nas tytuł „Super Czytelnika” i specjalny dyplom.

Z kolei wśród uczestników II etapu komisja konkursowa wyłoni zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe. Zabawa będzie trwała przez cały rok szkolny. „Granie w czytanie” oficjalnie wystartowało w poniedziałek, 19 września. Od dziś uczniowie mogą odwiedzać bibliotekę przy ul. Jeziornej, pobierać karty do gry i oczywiście wypożyczać książki. Pierwszy etap potrwa do 1 kwietnia. Wtedy tez uczestnicy będą musieli zdać karty do gry. Z kolei rozstrzygniecie II etapu nastąpi w czerwcu przyszłego roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JędrekJędrek

0 0

A gdzie jest moja sympatia- Małgosia B? Bibliotekarka ze Świątek? 21:18, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%