Upalna niedziela (19 czerwca) upłynęła w naszym mieście pod znakiem dwóch festynów parafialnych. Chętnych do wspólnej biesiady nie brakowało, zwłaszcza że przy takich okazjach dobrą zabawę można połączyć ze wsparciem dla wybranego szczytnego celu.
Jako pierwsza na „Piknik rodzinny” zaprosiła parafia pw. św. Krzysztofa. Od godziny 13:00 tereny zielone wokół kościoła zamieniły się w strefę rekreacyjną, na której stanęły namioty gastronomiczne oraz stanowisko pań animatorek, ozdabiających dziecięce buźki pięknymi malunkami. Swoje wsparcie okazała również OSP, której wóz z pełnym wyposażeniem można było obejrzeć i sfotografować. Poza słodkościami, chlebem ze smalcem oraz specjałami z grilla, największą atrakcją pikniku było bez wątpienia spotkanie z DJ-em Przemo.
[FOTORELACJA]6672[/FOTORELACJA]
Jak zwykle pełen energii, zachęcił maluchy do wspólnego tańca, podskoków w chłodnej pianie oraz szalonej pogoni za bańkami mydlanymi. Przez cały czas trwania pikniku, można też było nabyć losy na loterię, w której głównymi nagrodami były: sprzęt muzyczny oraz małe AGD. Co ważne, dla wielu odwiedzających, niedzielne wydarzenie było pierwszą okazją, aby na żywo obejrzeć skrzący kolorami, nowy wystrój świątyni, pędzla o. Marko Rupnika.
Godzinę później rozpoczął się festyn parafialny przy kościele Mariackim, a wraz z nim występy młodych talentów oraz zespołów ludowych, kiermasz książek oraz mini kawiarenka z przeróżnymi słodkościami. Mało kto był w stanie odmówić sobie pieczonej na grillu karkówki, której kuszący aromat roznosił się w powietrzu.
[FOTORELACJA]6673[/FOTORELACJA]
Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, które mogły postrzelać z łuku, potańczyć wśród baniek mydlanych, a dzięki pięknym „makijażom” zmienić swe oblicza w motyle, kotki lub pajacyki. Każdy chętny miał również możliwość by pod fachowym okiem ratowników medycznych, powtórzyć zasady pierwszej pomocy oraz samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnie przygotowanym fantomie. Podczas festynu prowadzona była również sprzedaż „cegiełek”, z których dochód zasili remont zakrystii.
Unijne miliony dla szpitala!
Zwiększa ilość badań Ciekawe kto będzie je wykonywał chyba sam lekarz bo jest jedna pielęgniarka
Gosc
20:43, 2025-12-05
Kontrole sprzedaży ryb w Szczecinku. Nie ma nieprawidło
Jednego z tych leszczorów kupiłem wczoraj na małym Manhatanie na kościuszki całkiem smaczny był pozdrawiam Pana Mirka z rybnego
On
20:26, 2025-12-05
Młodzieżowa Rada Miasta rozpoczęła pracę
nie mam 20 lat a już pcham się do koryta jak moi starzy
q
19:34, 2025-12-05
Eko-ozdoby i rękodzieło na kiermaszu. Aktywne Kobiety
Same skandynawskie skrzaty, jakbym był w duńskim tanim markecie
Uvee
19:10, 2025-12-05
6 13
A o pedofilianach w sutannach nikt nie wspomniał! Ofiary KK w RP i na świecie krzyczą o Prawdę i Sprawiedliwość!
8 0
Wiesz coś i nie zgłaszasz? Rusz ty.łek i do prokuratury. Tam wykrzycz.
1 4
Z inteligencji Narodu
Kpisz pisi kamracie
Prokuratura Ziobry i sprawiedliwość?
Dwie wieże umorzyć można
A pedofila z koloratką pod szyją
Ochronią za wszelką cenę
Gdy on Wasze dzieci krzywdzić będzie
Innego przyjmiecie po kolędzie
4 1
Udany piknik w parafii św. Krzysztofa. Tam gdzie jest dj Przemo, dzieciaki zawsze szczęśliwe!
3 8
Parafianie słownik -ludzie prości nie wykrztałceni,ciemnota. ?I nic się nie zmieniło
8 1
Piszesz o sobie. Wiem.
0 4
Dokładnie ciemnogród!