Zamknij
REKLAMA

Przyroda w obiektywie Wiesława Burkiewicza. Przed ratuszem stanęła wystawa

14:14, 25.05.2022 | mg
Skomentuj fot. mg
REKLAMA

W środę (25.05) w samo południe na placu przed szczecineckim ratuszem miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy prac fotograficznych autorstwa Wiesława Andrzeja Burkiewicza. Ekspozycja pod nazwą „Przyroda Pojezierza Drawskiego” przedstawia efekty jego eskapad na łono natury i to, co udało mu się podczas jego wędrówek uchwycić w obiektywnie aparatu.

- Zdjęcia przyrody to szczególny rodzaj fotografii, obok którego codziennie przechodzimy, na który najczęściej nie zwracamy uwagi. Ludzie, aby się zrelaksować, wyciszyć, chodzą na jogę, spacerują, biegają, jeżdżą na rowerze, a ja każdego ranka, często nawet przed świtem, wędruję po polach, łąkach, lasach w poszukiwaniu kolejnych „modeli” – opisuje swoją pasję autor wystawy.

- Ciągle się uczę, pracuje and techniką i udoskonalaniem ujęć. Ciekawość popchnęła mnie jednak nie tylko ku jednemu gatunkowi, lecz także ku następnym, jeszcze ciekawszym niż te, które już udało mi się odkryć. I tak to się mniej więcej u mnie zrodziło. Czytanie książek to jedno, ale obcowanie ze zwierzętami na łonie natury, to już zupełnie inny rodzaj doświadczenia. Nie ma bowiem lepszego sposobu na ich poznanie, niż obserwowanie ich w naturalnym środowisku.

Jedną z licznych pasji autora jest fotografowanie przyrody, a Pojezierze Drawskie to region, który daje twórcy niemalże nieskończone możliwości, co z niesłychanym wyczuciem dokumentuje na swoich zdjęciach.

Dodajmy, że plenerowa wystawa to wspólna inicjatywa Szczecineckiej Lokalnej organizacji Turystycznej, Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz szczecineckiego Muzeum Regionalnego. Działanie to zostało zrealizowane dzięki współpracy Powiatów Drawskiego i Szczecineckiego oraz miasta Szczecinek, w ramach projektu „Pojezierze Drawskie”.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AntekAntek

7 0

Obawiam się, że to trochę to bez sensu, jak wożenie drzewa do lasu (wystawa miałaby większy sens w innych regionach, żeby np. zachwalać nasz własny). Poza tym, zabrakło mi informacji, ile to kosztowało, ile szanowny autor za to otrzymał (mam nadzieję, że nie jest ani towarzysko powiązany z organizatorami). Piszę dlatego, że po skandalu z straszącym nas do dziś ptasiorem i wydaniu na niego publicznych pieniędzy, powinniśmy kolesiom z ratusza bardzo patrzeć na ręce... 07:06, 26.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LoloLolo

1 0

Ptasior się rozpada , Straszy dzieci przy strefie wypoczynku na Kopernika 😳 07:55, 27.05.2022


KrackenwoolfKrackenwoolf

4 0

A gdzie tefałeny i polsaty? Wydarzenie na skalę wystawy Tomasza Gudzowatego a tu nic?! Niewdzięczni mieszkańcy Szczecinka nie znajo sie i nie lubio sztuki! 10:31, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

John Godson Jr.John Godson Jr.

2 0

I see that overlords of Neustettin loves nature probably this is why the got some sites near some well known forest couple of years ago. They know how to use their power. Sheeple of Neustettin will never raise aganst them. Btw can yoy please send some photos of "clouda factory" to Strasbourg so they could see how much we love toxic stuff. 14:48, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%