Zamknij
REKLAMA

Możemy pomóc spełnić dziecięce marzenie

07:35, 20.07.2021 | r.
Skomentuj
REKLAMA

Mieć w życiu prawdziwą pasję, znaczy mieć jasno wyznaczony cel, energię by do niego dążyć i przyjemność z wysiłku jaki należy włożyć w jego osiągnięcie. Prawdziwość tego zdania potwierdzą wszyscy ci, którym dane było zasmakować miłości do sportu, książek czy kina.

Tak się składa, że dwunastoletni mieszkaniec Grochowisk (gmina Szczecinek) Leonard Popławski, pokochał sztuki artystyczne. O chłopcu, który na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej w Żółtnicy, mogliśmy usłyszeć po raz pierwszy dwa lata temu, kiedy to jego praca na temat „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”, została zauważona w popularnym konkursie Programu Pierwszego Polskiego Radia „Choinki Jedynki”. Obraz przygotowany przez Leonarda, przedstawiający wielobarwnych kolędników, został wówczas wystawiony na licytację, a dochód z jego sprzedaży zasilił działania fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Nie był to jednak jedyny sukces chłopca. Szkolną galerię internetową wypełniają dokonania Leonarda, który próbuje wielu technik (m.in. malowania na szkle czy wypalania w drewnie) i nie boi się eksperymentować. O jego talencie i kreatywności świadczą również liczne wyróżnienia w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, jak chociażby III lokata podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną”(2020), czy nagroda specjalna przyznana przez Nadleśnictwo Czarnobór za udział w konkursie plastycznym „Las oczami dziecka” (2020).

Teraz chłopcu przydałoby się wsparcie życzliwych osób, wierzących w jego talent. Zamarzył o pile i piecu do szkła, przy pomocy których mógłby rozwijać swój warsztat. Dla jego rodziców to jednak zbyt duży wydatek, dlatego na portalu zrzutka.pl, powstało specjalne konto „Zrzutka dla Leonarda”, dedykowane realizacji marzenia.

Każdy kto chciałby wspomóc ambitnego dwunastolatka, może to zrobić klikając w link oraz wpłacając dowolną kwotę. Liczy się każda złotówka.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GośćGość

2 0

Mierzy się siły na zamiary 11:24, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%