Zamknij
REKLAMA

Najlepsi z najlepszych rywalizują o tytuł Mistrza Polski

13:27, 18.06.2022 | mg
Skomentuj fot. mg
REKLAMA

Ten weekend w mieście zdecydowanie upływa pod znakiem sportu, i to tego z najwyższej półki. Do Szczecinka zjechali najlepsi młodzi zawodnicy z najróżniejszych zakątków kraju aby przez dwa dni rywalizować o tytuł mistrzów Polski. To właśnie w naszym mieście w tym roku odbywają się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym.

W piątkowe (17 czerwca) popołudnie na Placu Wolności odbyła się krótka uroczystość inaugurująca rozpoczęcie tej sportowej imprezy. Wzięli w niej udział m.in. Mistrz Olimpijski z 1976 roku i zarazem Prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Janusz Peciak, wiceprezes związku i wiceprezydent Europejskiej Federacji Pięcioboju Nowoczesnego Anna Bajan, wieloletni trener i dyrektor sportowy Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego Stanisław Pytel, sędzia główny Ryszard Krzysztofowicz, wieloletni trener międzynarodowych ekip Waldemar de Makay, trener Pentatlonu Szczecinek Temur Balakari, wiceburmistrz Maciej Makselon oraz prezes Aqua-Tur Beata Bracka.

[FOTORELACJA]6667[/FOTORELACJA]

W trakcie inauguracyjnej uroczystości mogliśmy poznać wszystkich zawodników, którzy będą rywalizować o złoto. Po zaprezentowaniu drużyn i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, przyszedł czas na krótkie okolicznościowe wystąpienia. Zawodników przywitał m.in. wiceburmistrz Maciej Makselon.

- Witam was serdecznie w Szczecinku, który jest miastem niezwykle usportowionym. Miastem, które od wielu lat stawia na sport, inwestuje w sport wiedząc, że jest to najlepsza inwestycja z możliwych – mówił wiceburmistrz. - To inwestycja w zdrowie, w doskonały rozwój dzieci i młodzieży, w naukę dyscypliny. Wiecie to doskonale, bo uprawiacie sport od wielu lat. I nie ma nic lepszego, jak uprawianie sportu od najmłodszych lat. Jestem zaszczycony, że tego typu Mistrzostwa Polski zostały Szczecinkowi przyznane. A nie miałoby to miejsca, gdyby nie jedna osoba – Temur Balakari.

- Życzę wam przede wszystkim udanej imprezy, fantastycznych emocji sportowych, ale także bardzo miłego pobytu w Szczecinku, który wita was świetną pogodą. I mam nadzieję, że do końca tej imprezy ta pogoda się utrzyma. Bawcie się dobrze, wy tu już na tych mistrzostwach jesteście w grupie najlepszych osób w pięcioboju nowoczesnym. Życzę wam wszystkim udanych, sportowych emocji – dodał Maciej Makselon.

W sobotę oraz w niedzielę zawodnicy będą rywalizowali, wykazując się swoim talentem w strzelaniu, pływaniu i biegach. Ich sportowe zmagania przez cały czas możemy oglądać podczas prowadzonych na żywo transmisji, które dostępne są na kanale https://www.youtube.com/channel/UCYIHosJ6dgssrUUHepEhhQQ

 

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%