Zamknij

Wiktoria Szumska ze złotym medalem i tytułem Mistrza Polski

05:21, 07.09.2020 r. Aktualizacja: 07:22, 07.09.2020
Skomentuj fot. archiwum zawodniczki fot. archiwum zawodniczki

W dniach 4-6 września, w Krynicy odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Starszych w Kickboxingu. W Mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka Klubu Sportów Walki Szczecinek Wiktoria Szumska.

Startująca w formule light-contact, kategoria wagowa -60 kg, zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski. W walce o wejście do strefy medalowej po bardzo zaciętym pojedynku stosunkiem głosów 2:1 pokonała Elżbietę Świderską z klubu X fight Piaseczno. W półfinale wygrała z Kamilą Kryszak z klubu sportowego Pitbull Milicz, w finale w zdecydowany sposób wygrała z Julią Brulińską z UPLKS Tęcza Ronin.

-Udział w Mistrzostwach Polski Kadetów Starszych Wiktorii był jej debiutem w tej kategorii wiekowej. W roku ubiegłym była Mistrzynią Polski Kadetów Młodszych i Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbyły się na Węgrzech. Złoty Medal zdobyty przez zawodniczkę KSW Szczecinek, jest pierwszym medalem wywalczonym dla klubu w imprezie Mistrzowskiej, w tym wyjątkowym roku.