Zamknij
REKLAMA

Wielkie skakanie w małych Barwicach. Hala wypełniona po brzegi

06:42, 14.10.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

11 października w Barwicach odbył się XIV Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż. Tegoroczny konkurs przeszedł do historii, ponieważ zyskał miano międzynarodowego. Zawodom, których prekursorem jest obecny burmistrz Barwic Mariusz Kieling patronuje starosta Krzysztof Lis. Barwickie skoki cieszą się dużą popularnością i przyciągają rzesze kibiców. Podobnie było i w tym roku. Zawody są również cenione przez zawodników, dzięki niepowtarzalnej atmosferze jaką tworzą kibice.

- Nasz konkurs jest już od lat rozpoznawalny w Polsce. Konkurs , który pokazuje piękno tej konkurencji, ma charakter integracyjno - pokazowy co pozwala na to, aby w jednej hali spotkali się fantastyczni zawodnicy w różnym wieku. U nas ramię w ramię stoją zawodnicy zarówno pełnosprawni jak i niepełnosprawni. – mówił podczas ceremonii otwarcia Mariusz Kieling.

Podczas piątkowych zawodów, spotkało się 12 skoczków. Wśród nich znaleźli się mastersi, seniorzy, juniorzy oraz zawodnik z niepełnosprawnością, kobiety i mężczyźni. Choć sportowa rywalizacja towarzyszyła zwodom, przede wszystkim było widać, że zawodnicy świetnie się bawią i współpracuję. Barwickie skoki są cenione wśród zawodników za świetną organizację oraz wspaniały doping i atmosferę jaką tworzą kibice. Podobnie jak i w latach ubiegłych hala była wypełniona po brzegi.

Zawodnicy: Urszula Kielan (Warszawa), Aleksandra Nowakowska (RKS Łódź), Paulina Borys (SKL Sopot), Weronika Stefaniuk (Hermes Gryfino, Dariusz Bednarski (MUKS Płock), Marcin Lipiński: (GULKS Barwice), Piotr Sztandur (MKS Inowrocław), Adrian Kordoński (LKS Fenix Słupsk), Norbert Kobielski (MKS Inowrocław), Łukasz Mamczarz (Start Gorzów Wlkp.), Allan Smith (Szkocja) oraz Maksim Nedasekau (Białoruś). Wszyscy zawodnicy to utytułowani sportowcy zdobywający medale na arenach międzynarodowych w mistrzostwach Świata czy Europy.

Podczas zawodów padły nowe rekordy halowe czy życiówki. Swój rekord pobił Marcin Lipiński skacząc 145cm. Dariusz Bednarski pobił rekord halowy skacząc 156cm. Był to jedyny zawodnik skaczący metodą przerzutową. Padł również rekord halowy ponieważ Maksim Nedaseku przeskoczył poprzeczkę znajdującą się na wysokości 225 cm.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA