Zamknij
REKLAMA

Wyciskali dla Mateusza. IV Mistrzostwa Szczecinka Bench - Press - Deadlift

09:56, 03.06.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend do Szczecinka przyjechali najsilniejsi. Wszystko za sprawą IV Mistrzostw Szczecinka Bench – Press – Deadlift. „Zawody martwego ciągu” są organizowane w Szczecinku po raz pierwszy.

-Nie ma miejsca w kraju, z którego nie przyjechałby do nas zawodnik – mówił organizator Szymon Podolańczyk. -Do walki o podniesione kilogramy stanęli panowie, panie oraz niepełnosprawni. Zawody bez barier.

Zawody od dwóch lat są memoriałem Rafała Bukowskiego. Rafał był mieszkańcem Szczecinka, sportowcem, bardzo znanym i lubianym człowiekiem. Był strong-menem, który prowadził sklep sportowy. Rafał przegrał walkę z nowotworem. Podczas jego choroby powstał pomysł, aby zbierać fundusze na leczenie podczas zawodów. Choroba bardzo szybko zabrała Rafała. Zebrane środki organizatorzy postanowili przeznaczyć dla innej chorującej osoby. W tym roku również nie zabrakło tej charytatywnej akcji. Środki zebrane podczas zawodów przeznaczone zostały dla Mateusza, chorego na autyzm.

Przybyli zawodnicy chwalili bardzo wysoki poziom organizacji. Na Mistrzostwa Polski przyjechało ponad 120 uczestników.

Warto zwrócić uwagę, że odwiedziły nas również medalowe Panie z wrocławskiego klubu „Team Wrocław”. Daria Ławniczak, Marta Leśniewska, Joanna Czekurłan. Marta za 10 dni jedzie na Mistrzostwa Świata w Szwecji, a Daria udaje się w lipcu na akademicki puchar Świata w Estonii, a chwilę później Mistrzostwa Europy w Luxemburgu.

(br)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA