Zamknij
REKLAMA

Stawki OC tanieją? Sprawdź czy także w Szczecinku

00:00, 28.08.2019 | materiały partnera

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne już dawno przestało „straszyć” bardzo wysokimi stawkami. Polisa OC powoli staje się tańsza – taki trend zauważalny jest w wielu polskich miastach. Sprawdź, czy na niższe ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodu mogą liczyć także mieszkańcy Szczecinka.

Jak pokazują statystyki, na koniec lipca 2019 roku średnia stawka za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne wyniosła 880 zł. Obecnie ceny kształtują się na poziomie 734 zł. Czy podobne koszty obowiązują w Szczecinku? Wystarczy skorzystać z internetowej kalkulatora ubezpieczeniowego, aby wybrać najtańsze OC.

OC w Szczecinku – kalkulacje

Przykład 1. Ubezpieczasz Peugeota 308 z 2007 roku. Jesteś mężczyzną w wieku 35 lat. Prawo jazdy zdobyłeś 15 lat temu. Oferty obowiązkowego ubezpieczenia przedstawiają się następująco:

  • mtu24.pl – 502 zł (OC)
  • AXA Direct – 624 zł (OC + Assistance)
  • Aviva – 668 zł (OC + Assistance).

Przykład 2. Ubezpieczasz Hondę Civic z 2011 roku. Jesteś mężczyzną w wieku 35 lat. Prawo jazdy masz od 15 lat. Ceny obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego przedstawiają się następująco:

  • AXA Direct – 534 zł (OC + Assistance + NNW)
  • Aviva – 657 zł (OC + Assistance)
  • Gefion Insurance – 683 zł (OC + Assistance).

Jak wynika z powyższych kalkulacji – najtańsze ubezpieczenie OC nie przekracza 600 zł. Jest to więc kwota dużo niższa w porównaniu do średniej oferty.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OC?

Zastanawiasz się, jak wybrać korzystne ubezpieczenie OC? Na pewno nie warto przepłacać, ponieważ zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto jednak zainteresować się informacjami o zielonej karcie – jeśli w przyszłości planujesz wyjazd za granicę. Dzięki temu dowiesz się, czy u któregoś ubezpieczyciela trzeba za nią dodatkowo płacić, czy też jest wydawana za darmo.

Decydując się na konkretne OC, możesz wziąć również pod uwagę system przyznawania zniżek za bezszkodową jazdę. Każde towarzystw ubezpieczeniowych przyznaje je w oparciu o własne procedury – zgodnie ze stworzoną tabelą Bonus Malus. Może się więc okazać, że jeden ubezpieczyciel przyznaje zniżki na dużo korzystniejszych zasadach niż pozostałe firmy.

Wyboru ubezpieczenia OC nie warto pozostawiać losowi. Przeanalizowanie poszczególnych ofert pomoże zdecydować się na opcję – tańszą nawet o 50%.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone