Zamknij
REKLAMA

Ilu milionerów mieszka w naszym regionie? W jakich branżach działają?

09:10, 11.05.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale na pewno otwierają przed nami pewne możliwości. Jak co roku sprawdziliśmy ilu mamy w naszym powiecie milionerów i w jakich branżach działają. Dokładne informacje na ten temat przekazała nam Barbara Słowińska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Szczecinku.

Urzędnicy skarbówki policzyli już zeznania podatkowe mieszkańców powiatu szczecineckiego za 2018 rok. Z danych wynika, że w naszym powiecie jest 14 milionerów, dokładnie tylu ile było rok wcześniej. Jeden z mieszkańców naszego regionu zarobił 4,7 miliona złotych.

W jakich branżach zarobili najwięcej?

-Jeżeli chodzi o najbardziej dochodowe w 2018r. branże to są to: produkcja, roboty i usługi budowlane, usługi transportowe, wynajem i zarządzanie nieruchomościami. Dochodowa jest również działalność handlowa, ale na dużą skalę np. handel hurtowy –wylicza naczelnik.

Ponad milion z 1%!

- Podatnicy z powiatu szczecineckiego w 19.758 zeznaniach złożonych  za 2018r. wykazali kwoty do przekazania na rzecz wybranej OPP na łączną kwotę 1.137.823zł, ale kwota ta może ulec zmianie ponieważ cały czas wpływają korekty zeznań, a ponadto każdy podatnik wskazujący w zeznaniu kwotę do przekazania na rzecz wybranej OPP musi pamiętać, że aby Urząd dokonał przekazania 1% to podatek do zapłaty wynikający z zeznania musi zostać zapłacony do 30 kwietnia, a najpóźniej do 30 czerwca.

-mówi Barbara Słowińska

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone