Zamknij
REKLAMA

Kolejne fałszywe maile zawiadamiające o wszczęciu kontroli skarbowej

11:35, 17.04.2019 | Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Skomentuj
REKLAMA

Fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej ponownie otrzymują podatnicy woj. zachodniopomorskiego. Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła pocztą elektroniczną zawiadomień o wszczęciu kontroli.

Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej.

Fałszywe maile przyszły ze skrzynek pocztowych nie pochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej - @mf.gov.pl. W mailach nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa „urząd skarbowy". Maile mogą być pisane niepoprawną polszczyzną, pozbawione polskich znaków miękkich a do wiadomości mogą być załączone załączniki.

Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że nie jest nadawcą wspomnianych maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera. Prosimy podatników o nieotwieranie załączników.

Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie.

KAS nie jest również nadawcą wiadomości o rzekomo obowiązkowych odpłatnych wpisach w rejestrach przedsiębiorców. Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju są BEZPŁATNE!

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!

(Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA