Zamknij
REKLAMA

Szczęśliwa "13" dla powiatu

10:49, 01.10.2020 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj fot. Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe w Szczecinku
REKLAMA

Co prawda już na początku roku informowaliśmy, że Powiat Szczecinecki zajął 13 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2019 organizowanym przez Związek Powiatów Polskich, ale warto ponownie o tym wspomnieć, bowiem do Starostwa Powiatowego w Szczecinku trafiły statuetka oraz dyplom potwierdzające ten niewątpliwy sukces.

Starosta Krzysztof Lis, każdego roku odbiera statuetkę oraz dyplom podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, które zazwyczaj odbywało się w kwietniu. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju, termin posiedzenia gremium przekładano kilkakrotnie. Ostatecznie jednak ZZP obradował 29-30 września 2020 r. w Warszawie.

Warto przypomnieć, że wśród najlepszych, najbardziej rozwojowych samorządów powiatowych w 2019 roku, Powiat Szczecinecki zajął 13 miejsce. W zestawieniu podsumowującym rok 2018  samorząd powiatowy uplasował się na 14 pozycji. Awans o jedno „oczko” to jednak spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt niezwykle dużej konkurencji. Tylko w kategorii powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców w której rywalizował Powiat Szczecinecki,  w szranki stanęło niemal sto powiatów.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA