Zamknij
REKLAMA

Wiadomości / Ze starostwa

SZCZECINEK. Aktualne wiadomości z miasta i regionu. Bądź na bieżąco ze wszystkim co się dzieje w Twojej okolicy

Zarządu Powiatu Szczecineckiego z absolutorium

08:01, 30.06.2020 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj
REKLAMA

Za nami jedna z najważniejszych sesji w roku. Podczas wczorajszego posiedzenia (29.06) radni zdecydowali o udzieleniu Zarządowi Powiatu Szczecineckiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.

Prawie 119 mln zł po stronie dochodów, 118 po stronie wydatków, niemalże 18 mln zł przeznaczonych na inwestycje i 7,1 mln zł pozyskanych z funduszy zewnętrznych. W roku ubiegłym Zarząd Powiatu Szczecineckiego obradował 56 razy podejmując 240 uchwał, odbyło się 16 sesji podczas których radni podjęli 128 uchwał. Tak, w najważniejszych liczbach prezentował się rok 2019, pod którymi kryje się niezliczona ilość zrealizowanych działań, zadań i inwestycji. Starosta Krzysztof Lis przypomniał je szczegółowo podczas swojego wystąpienia, analizując raport o stanie Powiatu Szczecineckiego oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok.

-Dziękuję za jednogłośne przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu – powiedział starosta Krzysztof Lis. – Myślę, że rok 2019 był niewątpliwie trudny. Dziękuję za nasze dyskusje, niejednokrotnie bardzo intensywne, czasami może za ostre. Być może było w nich za dużo tzw. „wielkiej polityki”, podczas gdy rolą samorządu jest po prostu poprawianie dostępności do wszelkiego rodzaju dóbr dla swoich mieszkańców. Niestety, polemiki czasami nie da się uniknąć. Jakkolwiek, dziękuję za wszystkie słowa i uwagi, bowiem mobilizowały one mnie i Zarząd do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Myślę, że wszyscy z wieloma sprawami o których decydowaliśmy wspólnie w 2019 roku utożsamiamy się i to powinno napawać nas ogromną dumą. Bardzo państwu dziękuję (…)

Starosta w sposób szczególny dziękował skarbnik Powiatu Szczecineckiego Ewie Mikłasz, sekretarz Judycie Syczewskiej oraz wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz podległym mu jednostkom.

Tego dnia radni pochylili się nad szeregiem uchwał. Pierwsza, była wynikiem obywatelskiej inicjatywy i dotyczyła ustanowienia strefy ciszy na znajdującym się na pograniczu gmin Biały Bór i Szczecinek jeziorze Dołgie. Po zagorzałej dyskusji, w której udział wzięli mieszkańcy stanowiący strony sporu w przedmiotowej sprawie, radni nie znaleźli przesłanek do jej podjęcia. Zaraz potem podjęli uchwały w sprawie:

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

GoscGosc

3 1

Twórco artykułu. *%#)!& się tobie po słowach: "Zaraz potem podjęli uchwały w sprawie:". 09:22, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wstecz wstecz

1 5

ot WYDARZENIA ZA CZASÓW PO-PSL: *1* samobójstwo popełnił wicepremier Andrzej Lepper, *2* samobójstwo popełnił bliski współpracownik Andrzeja Leppera, *3* samobójstwo popełnił były dyrektor generalny Kancelarii Premiera, *4* samobójstwo popełnił dziennikarz, *5* samobójstwo popełnił mężczyzna w MOPS, który podpalił się, *5* zamordowany został szyfrant, *6* zamordowany został członek PIS przez zwolennika PO, *7* ginie 96 osób w katastrofie smoleńskiej, *8* ginie 16 oficerów + 4 członków załogi w katastrofie Casy, *8* samobójstwo w strzeżonym więzieniu popełnił oprawca Olewnika, *9* samobójstwo w strzeżonym więzieniu popełnił drugi z oprawców Olewnika, *10* samobójstwo poprzez powieszenie popełnił strażnik więzienny pilnujący oprawców Olewnika, *11* samobójstwo próbuje popełnić człowiek przed Kancelarią Premiera, który podpalił się, *12* awansuje posłanka na wyższe stanowisko mimo, że powiedziała, że nie warto leczyć starszych ludzi drogimi lekami, *13* awansuje na bardzo prestiżowe stanowisko inna posłanka mimo, że zapewniała Polaków, że ziemię w Smoleńsku przekopano na 1 metr głębokości! Potem archeolodzy znaleźli tam szczątki ludzkie, bo tak właśnie "dokładnie" przekopano, *14* zamykane są stocznie a zapewniano Polaków, że jest już pewny inwestor z Kataru. Inaczej mówiąc niszczony jest majątek narodowy, żeby nie było nic nic polskiego! *15* umorzona zostaje afera hazardowa, nie ma winnych!, *16* afera z lekami powstaje, pacjenci są zdezorientowani tym, *17* więzienie dostaje ofiara stanu wojennego, Słomka, któremu w stanie wojennym oprawcy zamordowali matkę. Natomiast oprawcy ze stanu wojennego dostają śmieszne wyroki: w zawieszeniu, umorzono. Tak wygląda sprawiedliwość za czasów Platformy Obywatelskiej w III RP!, *18* więzienie (4,5 roku) dostaje Aleś, który walczy o wolność na Białorusi, ponieważ władze RP dostarczają władzom Białorusi dokumenty, które go obciążają!, *19* samobójstwo na wizji próbuje popełnić prokurator wojskowy, *20* niszczony jest wrak prezydenckiego tupolewa a Rosjanin cieszy mordę do kamery, gdy wybija w tym wraku szybę. Ujawnia to nagranie telewizyjne. POWIELAJ to na forach i przesyłaj do znajomych! bo PeO-wcy CENZUROWALI to w sieci , żeby naród o tym zapomniał! Cała telewizja była podporządkowana PO-PSL i każde zdanie było ocenzurowane! 09:46, 30.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kekw18kekw18

1 2

streszczając te wypociny, wg. niego PiS może robić przekręty , bo PO PSL niby też robiło. Ot logika. 14:50, 30.06.2020


ratatujratatuj

0 2

od ponad 5 lat rządzi PiS, to gdzie są wyroki w tych opisanych przez Ciebie sprawach? Czyżby PiS robił to samo ? rączka rączkę myje? 14:52, 30.06.2020


NaprzodNaprzod

4 10

Do „wstecz”:
Wyłącz TVPiS i radyjo torunskie, sprawdź sobie podane afery, zawinione przez pisiorow, odpuść sobie kampanie prezydencką. Kraj potrzebuje głowy, a nie du.dy. 09:56, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA