Zamknij
REKLAMA

Finał drogowych inwestycji w powiecie

09:02, 10.12.2019 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Skomentuj
  • Kończą się prace na odcinku drogi łączącym Parsęcko z Dalęcinem, Dziki z Turowem oraz w samej miejscowości Dziki

Powoli kończy się rok, a wraz z nim niektóre z drogowych inwestycji. Zarówno na odcinku drogi łączącym Parsęcko z Dalęcinem, Dziki z Turowem oraz w samej miejscowości Dziki, trwają ostatnie prace porządkowe. W najbliższym czasie na i przy drogach pojawi się również oznakowanie pionowe i poziome.

Wartość pierwszego z zadań, a więc przebudowę kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1270Z Parsęcko-Dalęcino pierwotnie oszacowano na ponad 1.441 mln zł. Ostatecznie wykonawca,  firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie, zrealizowała je za nieco ponad 1.064 mln zł. Prace rozpoczęły się w październiku. Warto przypomnieć, że samorząd powiatowy na realizację tej inwestycji otrzymał 50 % dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przy takim samym wkładzie własnym. W przedsięwzięciu partycypowała również Kopalnia Surowców Mineralnych S. Mroczek, T. Szczepański Spółka Jawna w Parsęcku, która dołożyła 200 tys. zł.

W miejscowości Dziki został przebudowany odcinek drogi o długości 1 km wraz z przepustem drogowym zlokalizowanym na rzece Płytnicy. Koszt inwestycji to prawie 2,4 mln zł. Samorząd powiatowy otrzymał na jej realizację 1,189 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury oraz ponad 392 tys. zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania określonego w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Nowe oblicze zyskał również odcinek o długości ok 2,8 km łączący Dziki z Turowem.  Łączna wartość obu etapów inwestycji wyniosła ponad 5.444 mln zł.  W tym przypadku Powiat Szczecinecki współpracował z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku oraz Nadleśnictwem Czarnobór. Dzięki wnioskowi skierowanemu do Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych udało się uzyskać wsparcie w wysokości 3 mln zł w ramach funduszu leśnego.

Odbiory wieńczące wszystkie rzeczone zadania drogowe odbędą się niebawem.

 

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Nie na tematNie na temat

0 0

Ludzki gniew ujawniony na innym wątku w sprawie budowy apartamentowca prawie w parku został ocenzurowany ... zapewne na polecenie inwestora. 20:45, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone