W poniedziałek, 22 lipca, na terenie zakładu Kronospan w Szczecinku odbyło się kolejne przekazanie darowizny na rzecz Powiatu Szczecineckiego. Tym razem firma oddała ponad 300 metrów kwadratowych paneli podłogowych, które zostaną wykorzystane do modernizacji pokoi uczniowskich w szkolnych internatach. To nie pierwsze tego typu wsparcie – Kronospan od lat konsekwentnie angażuje się w rozwój lokalnej edukacji i infrastruktury.
W spotkaniu uczestniczyli starosta Krzysztof Lis oraz członek zarządu Kronospanu, Krzysztof Aleksandrowicz. Rozmowy dotyczyły nie tylko bieżącej pomocy, ale i dalszych planów współpracy. – Panele to realna poprawa warunków życia i nauki młodych ludzi – podkreślono podczas przekazania.
Kronospan to nie tylko darczyńca, ale i patron edukacyjny. Firma od dawna wspiera Zespół Szkół Technicznych, obejmując opieką klasy technikum technologii drewna. W ostatnim czasie objęto również patronatem kierunek technik handlowiec w Zespole Szkół nr 2 im. Warcisława IV, a w planach jest wsparcie dla klasy technika automatyka. Praktyczne korzyści z tej współpracy to m.in. dostęp uczniów do nowoczesnych technologii i doświadczenia zawodowego już na etapie nauki.
Efektem tego zaangażowania było także powstanie w Szczecinku filialnego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej – inwestycji ważnej zarówno dla młodzieży, jak i lokalnego rynku pracy. To miejsce, które kształci przyszłych specjalistów dla branży drzewnej i produkcyjnej, odpowiadając na potrzeby firm z regionu.
Warto zaznaczyć, że darowizny od Kronospanu trafiały już wcześniej do wielu powiatowych jednostek. Dzięki panelom czy płytom meblowym możliwe było odnowienie pracowni zawodowych, biur, a także wspomnianych internatów – bez konieczności sięgania po środki z budżetu powiatu.
Ciekawym aspektem współpracy są działania angażujące samych uczniów. Młodzież z klas patronackich Kronospanu własnoręcznie wykonała meble, które dziś służą m.in. w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego. To nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim praktyczna nauka zawodu, która daje realne przygotowanie do pracy w przemyśle.
Szczecinek szykuje Festiwal Światła.
Nie nauczyli się po ostatnim mappingu zamku, że cegła nie odbija obrazu. Jasny budynek ma to do siebie, że zagra całym swym potencjałem nie to co na czerwonej cegle gdzie i tak okna trzeba wysłonić na biało od wewnątrz. Ale czego można się spodziewać po amatorach, którzy nie korzystają z doświadczeń poprzednich ekip.
MarcinK
00:22, 2025-07-23
Zobacz, co dzieje się z tekstyliami
Nie chcą pojemników podstawić? Nie ma lasów wokoło?
A co to
23:25, 2025-07-22
Centrum Białego Boru do przebudowy.
Tak. Ja rozmawiałem 3 lata temu z Burmistrzem Panem Pawlem. Nakkresilem moje sugestie, że zacznie przebudowę rynku w Białym Borze, to może inwestycja być zaokowana
Ryszard Ziętek
20:35, 2025-07-22
28 pomysłów mieszkańców trafiło do BO
Dziekuje juzmamy kruka… ukryte w karzakach dziecko UM i świetnych pomusłow.
Mieszczanin
20:25, 2025-07-22