Zamknij
REKLAMA

Obradowali powiatowi radni.

14:32, 27.05.2022 | mg
Skomentuj fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

W piątek, 27 maja na kolejnej w tym roku sesji spotkali się powiatowi radni. Porządek obrad liczył kilkanaście punktów. Po zajęciu się sprawami regulaminowymi radni zapoznali się także i przyjęli szereg sprawozdań m.in. z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Urzędu Pracy za miniony rok.

Wśród wspomnianych dokumentów zostały przestawione również m.in. informacje z realizacji porozumień w sprawie powierzenia zadań w zakresie  kulturom gminom z terenu powiatu, o organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie powiatu oraz sprawozdanie z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Radni podjęli także szereg uchwał. Punktem, który wzbudził bardziej ożywioną dyskusję, była uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego. Ma on zostać przeznaczony na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów, a także na sfinansowanie planowanego deficytu – w tym na sfinansowanie zadań inwestycyjnych zaplanowanych w tym roku. W myśl projektu uchwały kredyt zostanie zaciągnięty do kwoty 14 mln 541 tys. złotych. Spłata wspomnianego kredytu ma nastąpić za ponad dekadę, w latach 2032-2036.

- Zaciągnięcie kredytu jest niezbędne w celu zabezpieczenia środków na zadania inwestycyjne zaplanowane w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym na lata 2022 - 2024, zatwierdzonym Uchwałą Rady Powiatu w Szczecinku z dnia 29 grudnia 2021 roku – czytamy w uzasadnieniu uchwały. - Spłata kredytu długoterminowego zaciąganego do kwoty 14.541.395,41 zł nastąpi w latach 2032 - 2036, z dochodów własnych powiatu. Natomiast spłata rat kapitałowych związanych z wcześniej zaciągniętymi zobowiązaniami z tytułu kredytów i pożyczek, jest zabezpieczona w dochodach bieżących zaplanowanych na rok 2022.

Ostatecznie decyzją 11 głosów „za” i 5 wstrzymujących się uchwała została podjęta.

Oprócz tego radni zdecydowali także o nieodpłatnym przejęciu przez powiat nieruchomości stanowiącej dotychczas własność miasta. Mowa o dwóch działkach przy ul. Strefowej. W przyszłym roku Powiat Szczecinecki planuje zrealizować inwestycję polegającą na przebudowie ul. Strefowej wraz z przebudową skrzyżowania Strefowa - Wyszyńskiego. Z kolei na działkach przekazanych przez miasto powstaną parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych.

Wśród głosowanych uchwał znalazły się również te dot. przystąpienia do realizacji projektu „Zaopiekowani” oraz projektu „Pomoc osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie na terenie Powiatu Szczecineckiego”.

 

 

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Pomyłka w druku..Pomyłka w druku..

5 1

".....z przebudową skrzyżowania Strefowa - Wyszyńskiego..." To tak trochę daleko od siebie... Cóż... Wyszyński, Waryński... 15:52, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

6 2

Czy na zaciągnięcie kredytu nie należy spytać mieszkańców powiatu, kadencja "WASZA" kończy się niebawem a dług pozostanie bo jest długoterminowy? 21:44, 27.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

0 0

W mieście raczej nie pytają mieszkańców, a zadłużenie jakie wiesz może ? 21:40, 28.05.2022


REKLAMA
0%