Zamknij
REKLAMA

Ginekologia w przebudowie. Prace idą zgodnie z planem

09:52, 17.05.2022 | Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe
Skomentuj fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

Przebudowa oddziału ginekologiczno-położniczego szczecineckiego szpitala to jedna ze sztandarowych inwestycji Powiatu Szczecineckiego realizowana w ramach tegorocznego budżetu. Prace są już bardzo zaawansowane a ich zakończenie zaplanowano na wrzesień br.

[FOTORELACJA]6611[/FOTORELACJA]

Koszt inwestycji to prawie 9,3 mln zł. Powiat Szczecinecki na jej realizację otrzymał aż 5 mln zł dofinansowania z  Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wkład i zaangażowanie w pozyskanie środków minister Małgorzaty Golińskiej, dla której realizacja rzeczonego przedsięwzięcia ma szczególne znaczenie.

Oprócz oddziału ginekologiczno - położniczego zostanie przebudowany także blok porodowy, pododdział neonatologiczny oraz poddasze głównego budynku szpitala. Na nowo wyremontowanych oddziałach pojawi się również nowoczesne wyposażenie. Wymieniony zostanie jeden z dźwigów szpitalnych łączących wszystkie kondygnacje obiektu, fragment poszycia dachowego wraz z dociepleniem oraz instalacja oddymiania klatki schodowej, łącznie z oknami oddymiającymi. Celem inwestycji jest dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów, w tym zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego i zmniejszenie zagrożenia epidemiologicznego, poprawa warunków pobytu i udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego pacjentom i personelowi.

Obecnie zakończono roboty dekarskie, zaizolowano i przełożono pokrycia dachowe, wymieniono stolarkę okienną  oraz wykonano docelowe zasilenie energetyczne budynku. Ponadto dobiegają końca roboty budowlane w obrębie bloku  porodowego na I piętrze budynku (sala cięć cesarskich, 3 sale porodowe oraz pomieszczenia zaplecza). Ku końcowi zbliżają się również prace na III piętrze budynku, gdzie wymieniono urządzenia wentylacyjne w poziomie piwnic oraz ułożono instalacje w klatce schodowej. Te konkretne zadania powinny zostać ukończone do 20 maja. Potem prace skoncentrują się na oddziale ginekologicznym oraz oddziale neonatologii.

(Piotr Rozmus / Starostwo Powiatowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PacjentkaPacjentka

0 0

No w końcu! Oddział ginekologiczny wołał o pomstę do nieba. Łazienka i brak ciepłej wody to był dramat...🙁 21:06, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%