Zamknij
REKLAMA

Podgląda nas ponad 60 kamer. Co widziały w 2022 roku?

07.00, 20.01.2023 mg
Skomentuj fot. Straż Miejska w Szczecinku / monitoring miejski
REKLAMA

Szczecinek jest codziennie „podglądany” przez ponad sześćdziesiąt kamer monitoringu miejskiego, a obraz z nich na bieżąco jest przesyłany do komendy straży miejskiej. Tu dyżurujący przed monitorami śledzą to, co w danej chwili dzieje się na naszych ulicach i w razie konieczności reagują, wysyłając w dane miejsce patrol funkcjonariuszy lub zgłaszając potrzebę interwencji służb ratunkowych. Nie inaczej było w minionym roku. Szczecineccy funkcjonariusze podsumowali ostatnie dwanaście miesięcy pracy kamer miejskiego monitoringu oraz ich operatorów.

[FOTORELACJA]6992[/FOTORELACJA]

Kamery ujawniły ponad 1000 zdarzeń

Całodobowy system monitoringu miejskiego zdecydowanie zwiększa skuteczność działań strażników miejskich, a praca operatorów podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. W ubiegłym roku zostało przez nich ujawnionych 1056 zdarzeń – informują funkcjonariusze szczecineckiej SM. - Operatorzy kamer monitoringu miejskiego mają do dyspozycji 63 kamery, z czego 24 kamery umieszczone są na nowych przystankach autobusowych. Wszystkie urządzenia cały czas rejestrują obraz, na jednej zmianie od dwóch do czterech operatorów obserwuje na bieżąco obraz z kamer.  

[ZT]27994[/ZT]

W minionym roku 958 zaobserwowanych zdarzeń wymagających interwencji przekazano do realizacji strażnikom miejskim. 50 zdarzeń przekazano na Policję, która może również na bieżąco obserwować obraz z wszystkich kamer.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło ścisłego centrum miasta

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło ścisłego centrum Szczecinka i dwóch głównych ciągów komunikacyjnych: ul. Wyszyńskiego i Warcisława IV. Ponadto operatorzy monitoringu niejednokrotnie ujawnili sprawców kradzieży, bójek, wypadków i kolizji w wyniku przeglądania zapisanego obrazu z kamer monitoringu oraz zabezpieczeniu nagrań, o które zwracała się Policja. 

Jak przedstawiają się pozostałe statystyki?

W wyniku skutecznie podjętych interwencji strażnicy ujęli i przekazali Policji sprawców przestępstw i wykroczeń, takich jak: posiadanie substancji psychoaktywnych – 4, dewastacja mienia – 15, sprawców rozbojów, kradzieży, pobić i uczestników bójek – 6, zakłócających porządek publiczny – 26.

Najczęstsze zdarzenia ujawnione przez operatorów, które wymagały interwencji Straży Miejskiej 2022 roku to: spożywanie alkoholu w miejscach publicznych - 391, awarie i uszkodzenia infrastruktury - 93, osoby leżące na ziemi, ławkach itp. które potrzebowały pomocy medycznej lub przewiezienia do miejsca zamieszkania - 69, nieprawidłowo zaparkowane pojazdy - 360.

[ZT]27465[/ZT]

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

KuntaKinteKuntaKinte

10 3

To nie jest podglądanie. To jest inwigilacja. 10:00, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxXx

4 0

Anna.A ślicznie wyglądasz w tej czarnej sukience szkoda że jesteś zajęta 10:50, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rekanrekan

3 0

Ilu z tych łamiących prawo zostało ukaranych? 11:48, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%