Zamknij
REKLAMA

Miasto przejmie od GDDKIA sześć odcinków dróg wzdłuż obwodnicy Szczecinka

17.31, 28.09.2022 mg Aktualizacja: 17.32, 28.09.2022
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Na najbliższej sesji miejscy radni podejmą decyzję o przejęciu w zarządzanie sześciu odcinków dróg, które dotychczas należały do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mowa o drogach wybudowanych wzdłuż obwodnicy Szczecinka S11.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrealizowała inwestycję polegającą na budowie obwodnicy miasta Szczecinek w ciągu drogi S11. Budowę obwodnicy miasta Szczecinek w ciągu drogi krajowej S11 oraz dróg obsługujących tereny przyległe do drogi krajowej GDDKiA wykonała na własny koszt oraz pokryła koszty odszkodowań za przejęte pod drogi nieruchomości – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

-W ramach inwestycji wybudowano drogi obsługujące tereny przyległe do pasa drogowego drogi krajowej. Drogi te posiadają znaczenie lokalne i stanowią uzupełnienie sieci dróg służących miejscowym potrzebom. Rada Miasta Szczecinek w dniu 30 czerwca 2022 r. podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Skarbem Państwa – GDDKiA a Miastem Szczecinek, określającego zasady przekazania odcinków dróg publicznych wybudowanych w ramach inwestycji pn.: „Budowa obwodnicy miasta Szczecinek w ciągu S11” oraz zaliczenia ich do kategorii dróg gminnych, w ślad za podjętą uchwałą w dniu 7 lipca 2022 r. porozumienie zostało podpisane.

W myśl uchwały miasto przejmie w zarządzanie drogi oraz ścieżki rowerowe oznaczone jako DS-2, DS-5, DS-6-2, DS-7, DS-8 oraz DS-9.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AlibabaAlibaba

0 0

A czemu nie DS-66? 22:44, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%