Zamknij
REKLAMA

Umowy podpisane. 618 tys. złotych dla miasta i gmin na likwidację barier

11.23, 27.09.2022 mg Aktualizacja: 12.00, 27.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się oficjalne podpisanie umów dotyczących przekazania środków, które Powiat Szczecinecki pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Program wyrównywania różnic między regionami III”. Dofinansowania na realizację swoich inwestycji trafiły dziś (27 września) do Miasta Szczecinek, Gminy Szczecinek, Gminy Barwice oraz do powiatu szczecineckiego. Swoje podpisy pod umowami na przekazanie środków złożyli starosta Krzysztof Lis, burmistrz Daniel Rak, wójt Ryszard Jasionas oraz wiceburmistrz Barwic Robert Zborowski.

- My od lat, jako samorząd powiatowy, staramy się o pozyskanie środków finansowych z PFRON – mówi starosta Krzysztof Lis.

- Taki nabór wniosków do tego programu odbywa się co roku. Jednak bezpośrednio gminy nie mogą być beneficjentami i aplikować o te środki. Dlatego my, jako samorząd powiatowy, budujemy projekt w takich dwóch obszarach. Pierwszym z nich jest umożliwienie samorządom gminnym składania do nas wnioski, my je opracowujemy i budujemy projekt. Drugim obszarem jest przygotowanie wniosku dotyczącego samego powiatu szczecineckiego.

W ramach programu w 2020 roku gminy otrzymały na realizację zadań 185 tys. zł, a do powiatu trafiło 329 tys. zł. Z kolei w 2021 roku gminy otrzymały 102 tys. zł dofinansowania, natomiast powiat szczecinecki otrzymał 275 tys. zł.

W latach 2020-2022 łącznie do samorządu powiatowego oraz do gmin z terenu naszego powiatu trafiło 1 mln 882 tys. zł. To są fajne środki finansowe, które od lat pozyskujemy. My wszyscy w tym obszarze staramy się czynić wiele, aby poprawić to, co jest związane z osobami niepełnosprawnymi i myślę, że warto o tym mówić – dodaje starosta.

W tym roku w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” miasto Szczecinek otrzymało 300 tys. złotych dofinansowania na realizację projektu dotyczącego likwidacji barier transportowych poprzez zakup autobusu specjalnie przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich dla Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku.

Również 300 tys. złotych trafiło do Gminy Barwice. Środki te pozwolą na  zakup autobusu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych z miejscem do kotwiczenia wózka inwalidzkiego i z windą. Z kolei Gmina Szczecinek otrzymała 18 tys. złotych do wykorzystania na przebudowę ciągów komunikacyjnych wraz z dostosowaniem pomieszczenia WC (na drugim piętrze) w budynku biurowym Urzędu Gminy Szczecinek do potrzeb osób niepełnosprawnych.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

GośćGość

5 2

PSSSST... taka podpowiedź, panowie zarządzający - umowy można podpisywać zdalnie. Nie traci się czasu na dojazd, pogadanki i sesje fotograficzne. Skutek byłby ten sam, a zaoszczędzony czas można by przeznaczyć na ważniejsze zadania niż pozowanie do zdjęcia.

No, ale kto by się przejmował. 12:07, 27.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MykMyk

5 1

Znowu sie niekorzystnie wyroznia na tle pozostalych bubkow. Na bank lyknal wczoraj jak codzien tyle ze bardziej 13:14, 27.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%