Zamknij
REKLAMA

Rusza sezon grzewczy - pora odkręcić kaloryfery

14.44, 22.09.2022 mg
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / archiwum
REKLAMA

Coraz niższe temperatury na słupkach naszych zaokiennych termometrów, częstsze opady deszczu i podmuchy zimnego wiatru wyraźnie sygnalizują koniec tegorocznego lata. 23 września rozpoczyna się także kalendarzowa jesień, co nie pozostawia wątpliwości, że tegoroczne słoneczne, cieplejsze dni mamy już za sobą. Tegoroczna jesień nie napawa optymizmem również z innego powodu – znaczącego wzrostu kosztów ogrzewania, który z pewnością odbije się na naszych domowych budżetach.

Wraz z nastaniem chłodniejszych dni coraz częściej sprawdzamy, czy do naszych domowych kaloryferów popłynęła już ciepła woda, a tym samym czy zarządcy budynków podjęli już decyzję o rozpoczęciu sezonu grzewczego. Już w środę część mniejszych odbiorców rozpoczęła dostawy ciepła do swoich nieruchomości. Dziś (czwartek, 22 września) dołączyły do nich dwie największe szczecineckie spółdzielnie. 

- Z naszej strony już od poniedziałku byliśmy gotowi do rozpoczęcia sezonu i do wszystkich sieci już była doprowadzona ciepła woda – mówi nam Marek Szabałowski, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej w Szczecinku. – Pierwszy z prośbą o ogrzewanie wystąpił szpital, który rozpoczął pobieranie ciepła we wtorek. Z kolei pierwsze mniejsze spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe rozpoczęły dostawy w środę. 

- Nasi najwięksi odbiorcy, czyli ZGM-TBS oraz Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, rozpoczynają dostawę od dzisiaj. Jednak nie wszędzie oczywiście mieszkańcy mogą już rozkręcać kaloryfery i grzać. Wszystko zależy od administratorów i zarządców, bo to oni decydują kiedy rozpocząć sezon grzewczy w ich budynkach indywidualnie. Jest kilku odbiorców, którzy jeszcze nie zgłosili się do nas z informacją o tym, że chcieliby rozpocząć dostawy ciepła – dodaje nasz rozmówca. 

[POGODA]1663866234497[/POGODA]

 

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

g-a g-a

7 2

Pieniądze za ogrzewanie biorą,a grzać nie ma komu. 18:21, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tolatola

5 0

przygotowania do golenia owiec idą pełną parą. 20:04, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

4 1

Sezon grzewczy trwa cały rok. Nieważne czy grzeją czy też nie .
Wskaźniki w lato też działają .
Kto daje zakładać opomiarowanie w lato ? 08:06, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%