Zamknij
REKLAMA

Remont ul. Koszalińskiej. Drogowcy rozpoczęli kolejny etap

15.13, 21.09.2022 .
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Od końca sierpnia br. Trwa remont ulicy Koszalińskiej w Szczecinku. Do tej pory prace skupiły się głównie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Zieloną. Od dziś drogowcy rozpoczęli kolejny etap prac zamykając tym samym kolejny fragment ulicy.

Kierowcy od dziś nie przejadą już od skrzyżowania z ulicą Zieloną w kierunku ronda Olgi Zawadzkiej. Drogowcy zamknęli ten fragment ulicy nad ranem i od razu przystąpili do zrywania starej nawierzchni asfaltowej. Wkrótce ruszą tez prace ziemne. Na chwile obecną kierowcy mogą jeszcze przejechać przez skrzyżowanie ulic Zielonej z Jeziorną – ten odcinek zostanie zamknięty w późniejszym terminie.

Przypomnijmy. Zakres robót obejmuje rozbudowę oraz przebudowę ulicy Koszalińskiej na długości nieco ponad 400 metrów - od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do ronda Olgi Zawadzkiej. Inwestycja polega na wykonaniu nowej jezdni, przebudowie istniejących chodników i wytyczeniu ciągu pieszo-rowerowego. Powstaną również parkingi dla samochodów osobowych. Planuje się również wykonanie nasadów w miejsce wyciętych pod budowę parkingu drzew.

Dodatkowo przebudowie ma ulec istniejące oświetlenie drogowe, a przy nowo wybudowanym parkingu pojawi się nowe. Przebudowana zostanie też kanalizacja dla odwodnienia drogi oraz deszczowa - dla wody spoza pasa drogowego. Wykonany zostanie również kanał technologiczny.

Łączny koszt inwestycji wynosi niemal 2,5 miliona złotych. Środki do realizacji przedsięwzięcia pozyskano w ramach rządowego programu Polski Ład. Kwota przekazana miastu wynosi 11,4 mln złotych.

Postępowanie przetargowe na realizację przedsięwzięcia wygrała firma Pol-Dróg Drawsko Pomorskie. Prace mają zakończyć się w marcu przyszłego roku.

Warto wspomnieć o też istniejących inwestycjach drogowych na terenie miasta. Roboty budowlane prowadzone są w Raciborkach i na osiedlu Marcelin.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

No parkingNo parking

6 6

Właśnie zaczęły się tarapaty z zaparkowaniem samochodu. I tak przez kolejne pół roku :( 17:35, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mkoiuyuytmkoiuyuyt

4 0

Tempo maja super przez przez pona2 miesiące położyli deszczówkę na odcinku Kościuszki do skrzyżowania z jeziorna i zieloną i dalej jak jest rozkopana tak nic nie robią..podobno maja skończyć do marca ...oby 08:26, 22.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Druga JaponiaDruga Japonia

0 0

Jak to Ryski i Mariany w koszulach flanelowych w zieloną kratkę i ogrodniczkach. Do mnie przylazło czterech takich zdjąć licznik gazowy. Pytam, czy dużo roboty mają, a Ryśki na to,że jeszcze sporo liczników do zdjęcia bo dużo ulotów. Ja na to,że trzy Ryśki mogłyby już demontować następne trzy liczniki, a nie podpierać ściany i patrzeć na pierwszego Ryśka jak odkręca licznik. Ryśki coś pomamrotały i wróciły do podpierania ściany. 12:10, 22.09.2022


REKLAMA
0%