Zamknij
REKLAMA

Ekosystem Morza Bałtyckiego nad Trzesieckiem. Nowy program dla młodzieży w CEEiRJ

12:04, 05.07.2022 | mat.pras.
Skomentuj fot. mat. pras.
REKLAMA

Niemal 450 tysięcy złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na elektromobilność i działania edukacyjne. Dzięki wsparciu Funduszu Miasto Koszalin zyska samochody elektryczne i stacje ładowania, Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku zrealizuje program edukacyjny, a Nadleśnictwo Połczyn stworzy ścieżkę dydaktyczną „Szlakiem mrówek”.

W poniedziałek, 4 lipca 2022 r. Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – w obecności m.in. Czesława Hoca i Wicewojewody Zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika – przekazał Beneficjentom umowy dofinansowania.

Fundusze trafią do Szczecinka

Fundusz już po raz szósty wspiera realizację zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Powiat Szczecinecki otrzyma z WFOŚiGW w Szczecinie ponad 100 tys. zł dotacji na program, adresowany do młodych mieszkańców Szczecinka, Białego Boru, Barwic, Bornego Sulinowa i Grzmiącej.

W Centrum pojawią się akwaria, prezentujące ekosystem Morza Bałtyckiego, w których zamieszkają ryby flądrowate oraz skorupiaki. Zostaną zorganizowane warsztaty akwarystyczne i dotyczące badania stanu jeziora Trzesiecko, a także wystawa „Bezpieczna Woda”. W planach jest też wydanie komiksu na temat wędkarstwa, organizacja konferencji „RevitaLife” oraz wyjazd uczniów na zajęcia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

(mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

gośćgość

4 0

Tylu naukowców, a żaden nie wpadł na to co wiedzą akwaryści od dziesięcioleci - sypie się związki azotu, to są glony.

Zagadka: który zakład ma pozwolenie na emisję setek ton związków azotu i gdzie one znikają? 15:51, 05.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RybaRyba

3 1

Przykład dobrej współpracy rządu z samorządem. 20:39, 05.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JackJack

1 3

... a to są jakieś piso-jaja ....czy tylko żarty ....Jeszcze trochę i drzewa będziemy znali ze zdjęć, wodę w zabytkowej butelce a czyste rzeki w Norwegii -porównaj czystość rzek w Pislandii. 07:32, 06.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

g-a g-a

2 0

Podziękuj burmistrzowi i pewniej fabryce za stan Trzesiecka. 17:47, 06.07.2022


g-a g-a

1 0

Z tytułu wychodzi że Szczecinek uzyskał dostęp do morza ? 17:46, 06.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%