Zamknij
REKLAMA

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna piknikiem wita wakacje

21:47, 22.06.2022 | mg
Skomentuj fot. mg
REKLAMA

W środę, 22 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się przedwakacyjny piknik rodzinny organizowany przez szczecinecką Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Podopieczni placówki oraz ich rodzice zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i wprawienia się w wakacyjne nastroje. Taki też był temat przewodni imprezy – luz i wakacyjne atrakcje. 

[FOTORELACJA]6676[/FOTORELACJA]

- Spotykamy się po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, na pikniku rodzinnym organizowanym dla dzieci uczestniczących w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju. Jest to już nasz ósmy piknik rodzinny. Gdyby nie te dwa lata przerwy, w tym roku mielibyśmy jubileuszową edycję – mówi Dorota Patkowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szczecinku. - W tym roku nasz piknik przebiega pod hasłem wakacyjnej zabawy, bo już wszyscy tak naprawdę czekamy na te wakacje i w związku z tym ostatni tydzień roku szkolnego spędzamy już w wakacyjnych humorach.

Koniec roku szkolnego to nie tylko okazja do złapania oddechu, ale także czas podsumowań tego, co działo się w placówce w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

- W tym roku szkolnym w zajęciach uczestniczyło 202 dzieci. Są to dzieci od urodzenia do momentu kiedy idą do szkoły i rozpoczynają edukację. Czasem są to nawet dzieci do 9 roku życia, bo często dzieci niepełnosprawne są odraczane od obowiązku szkolnego. Pracowało z dziećmi 25 terapeutów na zajęciach logopedycznych, neurologopedycznych, na zajęciach terapii pedagogicznej, surdoterapii, dogoterapii, hipoterapii. Więc tych terapii, które mają za zadanie wesprzeć rozwój psychoruchowy dziecka mamy już pełen wachlarz.

- Za każdym razem staramy się wprowadzać coś nowego, oczywiście w miarę posiadanych środków i w zależności od dyspozycji terapeutów. Bo kadra, która jest dobierana w poradni, jest dosyć szczegółowo wybierana ze względu na to, że pracujemy z małymi dziećmi niepełnosprawnymi. I staram się tak dobierać kardę pedagogiczną, aby miały te osoby pełne kompetencje i kwalifikacje do pracy z maluchami.

– dodaje nasza rozmówczyni.

Podczas pikniku nie zabrakło takich atrakcji jak fotobudka, dmuchane zamki, zajęcia plastyczne czy „studio tatuażu”. Na wszystkich czekał także popcorn i kiełbaski z grilla oraz oczywiście mnóstwo wspólnej zabawy.

(mg)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%