Zamknij

Policjanci spełnili marzenie 11-letniego Tymona.

10:45, 28.01.2022 Aktualizacja: 10:56, 28.01.2022
Skomentuj fot. Policja Szczecinek fot. Policja Szczecinek

Tymon to niezwykle radosny chłopiec, zdrowy, mądry i ciekawy świata, a co więcej - zafascynowany służbą policjantów. Policyjne samochody, policjanci w mundurach to elementy, które chłopiec w mgnieniu oka wyłapuje w swojej codzienności. Gdy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dowiedzieli się o jego policyjnej pasji i planach zawodowych na przyszłość, przygotowali dla chłopca niecodzienną niespodziankę - wizytę w komendzie. Wyjątkowy gość poznał tajniki służby w poszczególnych wydziałach i choć przez chwilę poczuł się jak prawdziwy policjant.

Tymon ma dopiero 11 lat, ale swoją osobą udowodnił nam dorosłym, że warto mieć marzenia, bo nigdy nie wiadomo kiedy się one spełnią. Największym marzeniem chłopca było z bliska przyjrzeć się pracy szczecineckich funkcjonariuszy. Zarówno tych, co na co dzień pełnią służbę w mundurze, jak i tych którzy ubierają go tylko na wyjątkowe okazje.

Podekscytowany Tymek swoje pierwsze kroki skierował do „serca” komendy, którą jest dyżurka. Chłopiec poznał miejsce, gdzie wpływają zgłoszenia od mieszkańców i skąd następnie policjanci kierowani są na interwencje. Dyżurny pokazał chłopcu skomplikowany system dowodzenia wszystkimi patrolami pełniącymi służbę na terenie miasta i powiatu. Podgląd na monitoring miejski jak również monitoring wewnętrzny wywarł na chłopcu duże wrażenie.

Gość specjalny poznał pracę policjantów pionu prewencji od patrolowca, przez dzielnicowego kończąc na policjantach ruchu drogowego. Miał okazję porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego i poznać jego czworonożną partnerkę Kalę. Spacerując po placu komendy szybko okazało się co budzi w Tymonie największe zainteresowanie. Jak na prawdziwego mężczyznę przystało chłopiec z dużym zainteresowaniem oglądał policyjne pojazdy służbowe. Jego spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów wprowadziła niejednego policjanta w zdumienie. Tymon bez problemu spośród zaparkowanych pojazdów wychwycił radiowóz borneńskich policjantów, którzy wykonywali czynności służbowe w szczecineckiej jednostce. Innym razem wyraził swoje zdziwienie obecnością policyjnego elektryka na policyjnym parkingu, bo jak oświadczył jeszcze kilka godzin wcześniej stał pod jego szkołą.

Na zakończenie policjanci przygotowali Tymonowi jeszcze jedną niespodziankę. Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku inspektor Andrzej Dziemianko zaprosił chłopca do swojego gabinetu. Pierwsze słowa jakie skierował 11-latek do Komendanta to słowa szczególnych podziękowań za umożliwienie mu poznania z bliska policyjnej służby. Tymon przyznał, że to największa niespodzianka jaką przygotowała dla niego mama i najfajniejszy dzień w jego życiu.

Chłopiec podczas rozmowy z szefem szczecineckich policjantów przyznał, że coraz poważniej myśli o byciu policjantem w przyszłości. Obliczył, że pasjonuje się Policją już od przedszkola, kiedy to po raz pierwszy właśnie w przedszkolu odwiedzili go policjanci, a teraz kiedy spełniły się jego marzenia wierzy, że to już tylko kwestia czasu, by zostać prawdziwym policjantem. Inspektor Andrzej Dziemianko przekazał Tymonowi również kilka cennych rad, jak być dobrym policjantem. Na zakończenie spotkania pełnego wrażeń, komendant wręczył Tymonowi drobny upominek, który na długo będzie przywoływał ten wyjątkowy dzień w życiu Tymona.

Szczecineccy policjanci po raz kolejny życzą Tymonowi powodzenia w spełnianiu kolejnych marzeń i uporu w dążeniu do celu.

(asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(9)

JarekJarek

16 2

Super. Tymek życzę Ci spełnienia marzeń!

11:10, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

U67U67

10 3

Brawo szczecinecka policja!?❤️

11:49, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwelinaEwelina

9 3

Fajnie ze w tych czasach młodzi ludzie maja takie szczytne marzenia...

12:00, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MariaMaria

9 2

Bardzo wzruszyla mnie historia tego chłopca. Świetnie. Wartościowe dziecko w tych szalonych czasach. Powodzenia Tymonie. Trzymqm za Ciebie kciuki!

12:07, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

6 2

O Tymek w telewizji???pozdrowienia ze szkoły! Super. Spełniaj marzenia!

12:35, 28.01.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

3 4

Fajnie że chłopiec ma marzenie być Policjantem. Będzie z pewnością z niego policjant z powołania. Brawo

15:23, 28.01.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja Ja

2 2

Z powołania to tam nie biorą

22:25, 29.01.2022

PoliPoli

4 3

E, jak sie dowie jaka mu grozi emerytura - zrezygnuje.

21:26, 28.01.2022
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Mariolka98Mariolka98

4 2

Fajnie jest miec marzenia bo bez marzeń człowiek nikim się staje..

06:06, 29.01.2022

WertyWerty

2 0

Ludzie uciekają z Policji...

22:23, 29.01.2022

HejkerHejker

1 3

Ania styl pisania mocno do poprawy, nim coś dasz do sieci to sprawdź to najpierw, dobrze że podany jest autor, bo z redaktora by się śmiali.

20:47, 29.01.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DexDex

2 2

Od Ani to wara gamoniu z internetu

22:18, 29.01.2022

OlaOla

2 1

Z calym szacunkiem ale zbyt normalne to nie jest by miec marzenia ganiac bandytow i nurzac sie w tym kryminalnym swiatku. Przy czym oczywiscie praca potrzebna jak kazda inna - wiadomo

06:47, 30.01.2022
Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PressPress

1 1

Z całym szacunkiem, ale zbyt normalne to nie jest, byś oceniała czyjeś marzenia. Tym bardziej dziecka. Przyrke, że ktoś oceniał Twoje i nie zostałaś tym, kim marzyłaś że będziesz

11:30, 01.02.2022

GienadijGienadij

0 1

Ola, jakie ganianie bandytów??? Spacery po miasteczku, spisywanie do kajecika i czas do emeryturki leci....

11:36, 01.02.2022

OlaOla

2 1

O czym ty piszesz press?? Ze nie jest normalne ocenianie czyichs marzen?? A jezeli twoje dziecko zamarzyloby sobie zeby zostac bandyta i obnosiloby by sie z tym na prawo I lewo - to tez wszyscy buzie na klodke bo nie jest to normalne, zeby oceniac takie chore marzenia? Obudz sie press, to nie PRL i mozemy oceniac innych - to juz dzisiaj calkiem normalne

19:48, 01.02.2022

..

0 0

Zabawna jesteś Ola, wiesz?
Piszesz o marzeniach 11-latka, że nie jest normalne żeby był policjantem, a zaraz wyskakujesz z bandytą? Naprawdę musiałaś zostać skrzywdzona. I nie - ocenianie czyichś marzeń nie jest normalne. To że ludzie w 'dzisiejszych czasach' wszystkich w kółko oceniają, to tylko właśnie znak tych czasów i poczucie, że wszystko nam wolno, a w internecie to już w ogóle. A jeśli dzieciak chce zostać, jak mówisz, bandytą (co to w ogóle za porównanie ?) to znaczy że chyba ktoś gdzieś nawalił i należy to naprawić.

19:45, 08.02.2022

0%