Zamknij
REKLAMA

CBA przestrzega: okres przedświąteczny to okazja dla oszustów udających funkcjonariuszy

17:51, 04.12.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Okres przedświąteczny to okazja dla oszustów, w tym podających się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dlatego ważne jest zachowanie ostrożności i czujności - podkreśla CBA.

"Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to nie tylko miłe chwile, które kojarzą nam się z wyborem i zakupem prezentów dla naszych bliskich, domowymi porządkami, czy też strojeniem choinki. Okres przedświąteczny to również okazja dla oszustów, w tym podających się za funkcjonariuszy CBA" - wyjaśnia Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Biuro zaleca, aby w okresie świątecznym zachowywać ostrożność i czujność w internecie oraz w kontaktach z nieznajomymi

CBA przypomina, że służby nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Podkreśla, aby nie informować, w jakiej wysokości i w jakich bankach gromadzi się oszczędności.

Nie powinno się odpowiadać na podejrzane wiadomości SMS, w których ktoś prosi o dopłatę, np. za prąd, gaz, czy usługi kurierskie. Nie należy też klikać w niesprawdzone linki.

"Nigdy na czyjeś zlecenie nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej nieznajomym, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN i haseł" - podkreśla CBA.

Zwraca uwagę, aby po podejrzanej rozmowie natychmiast zadzwonić do kogoś bliskiego i opowiedzieć o zdarzeniu, a w razie wątpliwości - zadzwonić pod numer 112. (PAP)

autorka: Agnieszka Ziemska

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

UPIK/USAUPIK/USA

1 2

A CBA to co? Przecież też nie posiadają legitymacji urzędników państwowych, są tylko funkcjonariuszami publicznymi w korporacji i dla korporacji. Nieprawdaż? 19:33, 04.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

77

0 1

Nieprawdaż 07:37, 05.12.2021


szukajcie a znajdzieszukajcie a znajdzie

4 0

dokładnie - polecam podzukać takich w urzędzie miejskim i starostwie. jeżeli niektórzy nie wykonuja tam pracy współmiernej do wysokich zarobków, to sa odzustami 09:27, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%