Zamknij
REKLAMA

Seniorzy z myślą o innych. Kreatywne warsztaty w Kronospan

14:51, 11.01.2021 | biuro prasowe Kronospan
Skomentuj fot. iszczecinek.pl / Marcin Szydlik
REKLAMA

Niewielka grupa Pań kończy właśnie semestr kreatywnej przygody z zajęciami w ramach Akademii Recyklingu, które organizowane były przez Kronospan dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Z zapałem i determinacją Panie tworzyły piękne przedmioty, które jako drobne gesty trafiały głównie do najmłodszych potrzebujących odrobiny radości.

Raz w tygodniu ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny mała grupa seniorek spotykała się na terenie Kronospan Design Center podczas kreatywnych warsztatów z wykorzystaniem recyklingu. Obecna sytuacja jeszcze bardziej mobilizowała je do działania. Wiedziały, że te spotkania to wyjątkowa okazja do przekazania pozytywnych emocji, których same doświadczały mogąc twórczo spędzić czas.

Zajęcia trwały od początku roku akademickiego i w tym czasie Panie zdążyły zrobić nie tylko piękne przedmioty, ale i rozdać wiele radości swoim bliskim i innym, którzy potrzebują troszkę uśmiechu. Zaczęły od wykonania obrazów z chrobotka – skandynawskiego porostu, który pomógł stworzyć prace o tematyce japońskiego ogrodu, cyklu zmian w naturze i babiego lata. To wszystko z wykorzystaniem darów lasu – szyszek, żołędzi, gałęzi i kamyczków.

Kolejne prace wykonane przez Panie to już wyzwania, ponieważ powstawały z myślą o innych. W większości zostały przekazywane jako podarunki dla małych potrzebujących i najbliższych. Jednym z piękniejszych gestów było uszycie książeczki manipulacyjnej dla małego Kajtusia ze Świdwina chorego na SMA, dla którego jeszcze w czerwcu firma Kronospan realizowała #gaszynchallange. Książeczka była miłym, mikołajkowym upominkiem.

- Nasze dzielne studentki pilnie pracowały nad cichą książeczką manipulacyjną, którą razem z firmą Kronospan przekazałyśmy Kajtusiowi Gatzke. Dzięki niej chłopiec może uczyć się wiązać buciki, dopasowywać kształty, a nawet polecieć z rodzicami w kosmos – mówi Magdalena Michalska, prowadząca warsztaty. – Książeczkę uzupełnił list z wieloma ciepłymi słowami od UTW i Kronospan. Dodatkowo każda z nas napisała kilka zdań od siebie. Jesteśmy pewne, że całość wywołała uśmiech na twarzy chłopca i jego najbliższych.  

Cicha książeczka to nie jedyny taki projekt w rękach seniorek. Na początku Adwentu Panie przekazały dzieciom ze szczecineckiego oddziału pediatrycznego, a także z Przedszkola Krasnoludek własnoręcznie zrobione kalendarze adwentowe. Każdy z nich powstał z materiałów pochodzących z recyklingu – rolek po papierze toaletowym, ścinków kolorowych bibułek i starych kalendarzy. Wewnątrz każdego elementu przedstawiającego kolejny dzień miesiąca kryły się słodkie upominki przekazane przez Kronospan.

– Dzieci muszą wiedzieć, że dorośli otaczają ich troską i chcą, żeby się uśmiechały. Szczególnie te maluchy, które potrzebują wsparcia – mówi Pani Danuta, uczestniczka warsztatów. – Dla nas to duża przyjemność móc spędzić trochę czasu na twórczym działaniu. To bardzo miłe, że Kronospan daje nam do tego warunki. Dzięki warsztatom możemy dzielić się własnoręcznie zrobionym dobrem, a to jest teraz jeszcze ważniejsze niż przedtem.

Kronospan potwierdza, że to ważne zajęcia. – Cieszy nas, że możemy razem z UTW kontynuować zeszłoroczny projekt Akademii Recyklingu. Panie robią tyle fantastycznych rzeczy z taką energią i pomysłowością, że aż miło być tego częścią – dodaje Agata Grela, Menager Kronospan Design Center. - To co robią, wpisuje się w społeczną odpowiedzialność biznesu, którą kieruje się nasza firma. Dlatego jesteśmy razem z nimi i wspieramy te piękne działania.

Warsztaty trwały cały semestr z uwzględnieniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Jeśli sytuacja w kraju pozwoli, będą kontynuowane w kolejnym.

 

(biuro prasowe Kronospan)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

GVabryssiaGVabryssia

8 4

Szkoda mi tych pań😭 16:05, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RR

2 4

Bo mają zajęcie? 17:54, 11.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

S.S.

2 1

Bo są wykorzystywane ? 19:56, 11.01.2021


OlaOla

2 3

Super. Fajnie, że te Panie coś robią. Chciałabym być tak aktywna w ich wieku! 19:39, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RR

2 1

Panie ida tam z wlasnej woli nikt ich nie zmusza przez pandemię mają ograniczone grono ale i tak lubią się spotkać porozmawiać i przy okazji coś zrobić dla dzieciaków. 21:54, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DymDym

3 2

Może niech coś zrobią na kominy, żeby tak nie śmierdziało. 22:36, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FormaldehydFormaldehyd

3 1

Wystarczyłoby nie smrodzić.
Wykorzystywanie tych pań, żeby ocieplić wizerunek żenada 23:52, 11.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywkaObiektywka

2 0

Wykorzystywanie? Nie wydaje mi się, żeby te Panie były nieszczęśliwe. Firma daje możliwość, z której ktoś korzysta. Po co od razu takie komentarze. 15:29, 12.01.2021


OlaaOlaa

2 0

Ja tam popieram! Fajnie, że seniorki mogą sobie wspólnie robić miłe rzeczy dla siebie i kogoś. A że akurat w Krono, to co. Nie słyszałem o podobnej inicjatywie z innych firm. 15:32, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%