Zamknij
REKLAMA

Dziś Dzień Dziecka Utraconego. Będą specjalne pochówki.

09:41, 15.10.2020 | T.N
Skomentuj
REKLAMA

Na całym świecie 15 października jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. 

Statystyki wskazują, że około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, z czego do 80% poronień dochodzi w pierwszym trymestrze ciąży. To dramatyczne przeżycie dla rodziców i całej rodziny. Według szacunków w Szpitalu w Szczecinku rocznie dochodzi do około 150 poronień.

Będziemy się w tym dniu modlili za rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko i za ich dzieci. Jeśli rodzice życzą sobie, żeby w tym dniu polecić ich i ich dzieci imiennie w różańcu i na Mszy św. o godz. 18:00, to mogą wypisać imiona swoje i swoich dzieci na karteczkach, i wrzucić do kosza przed ołtarzem Matki Bożej.

-informuje parafia mariacka w Szczecinku.

W wielu miejscowościach naszego regionu odbywają się specjalne pochówki dzieci utraconych. Tak będzie i w tym roku w Szczecinku.  Będzie to już jedenasty pogrzeb. Odbędzie się on 24 października. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 12.00 w kościele pw. NNMP. Następnie o godz. 13.00 uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym. Pochówek ma charakter ekumeniczny. W grobowcu pochowano już prochy 188 dzieci. 

Jak informuje kuria koszalińsko-kołobrzeska, dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko, zarówno w wyniku poronienia, jak i w innych okolicznościach (w wypadku, w wyniku choroby, samobójstwa, czy zabójstwa) organizowane są specjalne rekolekcje. Najbliższe odbędą się w Domu Rekolekcyjnym w Skrzatuszu k. Piły przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w terminie 16-18 października. W programie konferencje, spotkania z psychologami, modlitwa, indywidualne rozmowy z księżmi i psychologami. Trwają jeszcze zapisy, pod numerem telefonu 696 918 401 lub mailowo: [email protected]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hehehehe

0 0

A ci zawsze i wszędzie znajdą sposób żeby trochę siana skręcić. 18:20, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA