Zamknij
REKLAMA

Na obozie życie płynie... pod czujnym okiem dzielnicowych

16:19, 07.08.2020 | asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
Skomentuj fot. asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku
REKLAMA

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie powiatu szczecineckiego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nie zapominają również o zuchach i harcerzach, którzy w okolice Szczecinka zjechali się z najdalszych zakątków Polski.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa policjanci ze szczecineckiej komendy wspólnie ze strażakami i przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku kontrolują obozy harcerskie, półkolonie oraz wszystkie miejsca zorganizowanego wypoczynku. Eliminowanie nieprawidłowości i dbałość o bezpieczeństwo turystów - to priorytet lokalnych służb.

Często jednak po takich kontrolach służb na terenach obozowisk pojawiają się dzielnicowi – gospodarze danych rejonów służbowych. Wizyta dzielnicowego ma na celu zapewnienie organizatorów o stałej gotowości służb mundurowych do niesienia wszelkiej pomocy. Podczas takich spotkań następuje przekaz informacji w jaki sposób i w jakich sprawach można bezpośrednio kontaktować się z dzielnicowym. Krótkie spotkania i uczestnictwo dzielnicowego w życiu codziennym np. harcerzy, zuchów często związane jest z poczuciem bezpieczeństwa i świadomością, że poza leśną głuszą jest ktoś kto pamięta i troszczy się o ich bezpieczny wypoczynek.

W tym tygodniu dzielnicowy z terenu gminy Szczecinek odwiedził obóz PTTK Skauci Koszalin, który rozbił się w miejscowości Spore. Spotkanie z uczestnikami przebiegło pod hasłem profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom. Poza merytorycznym aspektem nie obyło się bez plenerowych zabaw, które miały na celu wzmocnienie pozytywnych postaw i utwierdzeniu w wyborze zdrowego stylu życia.

(asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

RafalalaRafalala

2 2

Gdzie maski? Wypiszczie sobie mandat!!! 23:12, 07.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaprwadeNaprwade

1 0

Ze Sporego harcerze zjechali 25,07. Nie ma tam ich. Juz dawno 07:49, 08.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

1 0

Pani z Sanepidu znowu obrzydliwe i wulgarne historie opowiadała.. ? Czy tej grupie oszczędziła..? 08:48, 08.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bykubyku

1 0

Od Pani Izy to się odstaw ona swoimi pogadankami robi więcej dobra niż psiapsie z insta, twita czy innych wynalazków które demoralizują naszych milusińskich. 23:55, 08.08.2020


REKLAMA