Zamknij
REKLAMA

Atmosfera przedświąteczna połączyła pokolenia

12:27, 15.12.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

13 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne w DPS - domu seniora Familia. Seniorów odwiedziła grupa młodzieży w wieku 13 – 16 lat z młodzieżowego klubu Tratwa. Dzieci miały przygotowany prezent w postaci stroika świątecznego i kartki.

W kolędowaniu uczestniczyło 30 seniorów i 14 juniorów.  Młodzież zaśpiewała kolędy a do wspólnego śpiewania przyłączyli się podopieczni DPSu. Okazało się, że te dwa pokolenia mimo dużej różnicy wieku, miały sobie wiele do powiedzenia. Przez te kilka chwil w Familii zapanowała domowa atmosfera przedświąteczna. Nie zabrakło wzruszeń, śmiechu, a nawet łez.

- Młodzież poza prezentem miała przygotowane cztery kolęd, które śpiewane były wspólnie. Te spotkanie miało na celu pokazanie młodzieży, jak ważne jest pielęgnowanie zarówno tradycji jak i więzów międzypokoleniowych. Sprawiliśmy tym spotkaniem niesamowitą radość seniorem. Ale bardzo dużo z tego spotkania wyniosły również nasze dzieci. Podeszły bardzo emocjonalnie do tego spotkania. Dlatego też, planujemy kolejne wizyty Tratwy w Familii – mówiła Marzena Mazanowska, wychowawca z Tratwy.

- Było bardzo miło. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Chcielibyśmy odwiedzić je ponownie, żeby wspólnie pograć w gry takie jak chińczyk.  – mówili uczestnicy spotkania Filip i Jakub z młodzieżowego klubu Tratwa

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nikt nie powinien być sam. Tym bardziej cieszy taka inicjatywa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA