Zamknij
REKLAMA

W sobotę Szczecinkiem władało Bractwo Kurkowe

07:20, 09.09.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę Szczecineckie Bractwo Kurkowe obchodziło jubileusz 25-lecia reaktywacji. Do wspólnego świętowania zaprosili nie tylko mieszkańców Szczecinka, ale również zaprzyjaźnione Bractwa.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą polową w intencji Ojczyzny, podczas której nastąpiło poświęcenie remontowanej strzelnicy. O godzinie 11.15 Bractwo Kurkowe ze Szczecinka odebrało klucze do bram miasta z rąk przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Dudź. Przekazaniu klucza towarzyszył strzał z armaty. Zanim jednak bractwa spotkały się na Placu Wolności przemierzały miasto w barwnym pochodzie, prezentując swoje sztandary. Towarzyszyła im również orkiestra.

- Mam nadzieję, że będziecie dobrze włodarzyć – powiedziała przewodnicząca Rady Miasta wręczając klucz Wiktorowi Dębskiemu

- Na nasz jubileusz przybyło kilkanaście bractw i jest nam z tego powodu niezmiernie miło. Bractwo Kurkowe reaktywowało się 1994 roku. Jednakże historia Bractwa w Szczecinku ma ponad 300 lat. – mówił Dębski.

Tego dnia nie mogło zabraknąć Turnieju Jubileuszowego. Rywalizacja odbyła się w konkurencjach: strzelanie o Topór Warcisława, strzelanie do Tarczy Królewskiej, strzelanie do Tarczy Sponsora, pojedynek Strzelecki Bractw Kurkowych, strzelanie "Złoty Strzał", strzelanie do Kura oraz strzelanie młodzieżowe.

Po zmaganiach na strzelnicy odbyła się Jubileuszowa Biesiada Bracka na Zamku Książąt Pomorskich.

(br)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%