Zamknij
REKLAMA

Raper Bibro odwiedził szczecinecki zakład karny

09:18, 12.04.2019 | kpt. Andrzej Żabski
Skomentuj por. Mateusz Mikołajewski
REKLAMA

Oddział Zewnętrzny w Szczecinku odwiedził raper Bibro, który używając estetyki muzyki rap zachęcał skazanych do zmiany dotychczasowego trybu życia i otwarcia się na duchowość opartą o wartości chrześcijańskie.

Muzyka rap jest nośnikiem silnych emocji, z reguły negatywnych, których istotą jest kontestacja zastanego porządku rzeczy. Muzyka ta często rozbrzmiewa w celach mieszkalnych, będąc wyrazem negacji przez skazanych obowiązujących norm społecznych. Mając świadomość zakresu pola znaczeniowego muzyki rap niektórzy twórcy odwołując się do tej estetyki próbują nadać jej zupełnie inny wymiar. Jedną z takich osób jest Bartosz Baran, występujący pod scenicznym pseudonimem Bibro. Przeżywając samemu w okresie dorastania różne dramaty osobiste sięgnął dna, którego miarą była ucieczka w nałogi, wejście w świat przestępczy i kompulsywne poszukiwanie szczęścia w otchłani wypełnionej pustką.

Głęboka przemiana duchowa, którą przeżył w pewnym momencie swojego życia, kompletnie zmieniła jego sposób patrzenia na świat i ludzi. Dzięki otwarciu się na Dobrą Nowinę i prawdę zawartą w duchowości chrześcijańskiej raper Bibro stał się nośnikiem pozytywnego przekazu, z którym peregrynuje po różnych miejscach, w których można spotkać upadłych ludzi: zakładach karnych, domach poprawczych, ośrodkach dla bezdomnych.

Odwiedzając nasz zakład karny, raper Bibro dał koncert dla grupy osadzonych, będący w istocie muzyczną konwersacją o charakterze terapeutycznym. Taka forma przekazu z reguły spotyka się z dużym zainteresowaniem ze strony skazanych, którzy w śpiewanych tekstach odnajdują okruchy historii będących reminiscencją ich własnych doświadczeń. Spotkanie wywołało autentyczne emocje u zgromadzonych i dało przyczynek do ożywionej dyskusji na koniec koncertu.

(kpt. Andrzej Żabski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GdańskGdańsk

0 0

PDW CHŁOPAKI 14:37, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%