Zamknij
REKLAMA

Trycholog. Leczenie łysienia dostępne już w Szczecinku

07.31, 21.04.2022 Aktualizacja: 08.29, 21.04.2022

 Trycholog. Leczenie łysienia dostępne już w Szczecinku

Trychologia jest dziedziną nauki, zajmującą się problematyką skóry głowy i włosów. Nazwa pochodzi od greckiego słowa"trikhos" oznaczającego „włos". Prekursorem tej specjalizacji był „profesor” Wheeler, który w 1860 roku w Londynie, rozpoczął badania nad procesem wypadania włosów.

Trychologia jest dziedziną interdyscyplinarną, łączącą wiedzę m.in. z zakresu dermatologii, kosmetologii, endokrynologii, czy dietetyki. W swojej praktyce zawodowej trycholog często współpracuje zatem z innymi specjalistami.

Czym zajmuje się trycholog

Trycholog zajmuje się badaniem i diagnozowaniem problemów związanych ze skórą głowy i włosami, szuka ich przyczyn i proponuje konkretne terapie.

Podczas wizyty diagnostycznej wykonujemy tzw. trychoskopię- analizę skóry głowy przy pomocy mikrokamery, pozwalającej na uzyskanie obrazu w 300-tu krotnym powiększeniu. Pozwala to na dokładną ocenę warstwy rogowo-łojowej i określenie rodzaju skóry, ocenę ujść mieszków włosowych, określenie ilości i jakości włosów terminalnych, zespołów wielowłosowych, włosów vellus, czy włosów zminiaturyzowanych, ocenę unaczynienia skóry, a także ocenę dynamiki i rodzaju łysienia.

Zadaniem trychologa jest nie tylko dokładna analiza stanu skóry głowy klienta. Przed badaniem trychoskopowym przeprowadzany jest dokładny wywiad na temat stanu jego zdrowia, leczonych aktualnie i przebytych chorób i prowadzonego trybu życia, a także analiza aktualnych wyników badań laboratoryjnych. Częstym powodem wypadania włosów i innych schorzeń skóry głowy są bowiem zaburzenia poziomów niektórych witamin i minerałów, a także dysproporcje hormonalne. Taka wnikliwa analiza pozwala na zdiagnozowanie problemów związanych ze skórą głowy (jak np. łupież suchy lub tłusty, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca), a także ustalenie przyczyn wypadających włosów i rodzaju łysienia. Tylko wówczas można opracować skuteczną terapię tych problemów oraz dobrać odpowiedni, indywidualny, program zabiegowy.

Jako mgr kosmetologii, jestem absolwentką podyplomowych studiów w zakresie Trychologii kosmetologiczno-leczniczej.

Trychologia kosmetologiczna, zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz poprawianiem stanu skóry głowy za pomocą kosmetyków, masaży i zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak darsonwalizacja, oxybrazja, dyfuzja tlenowa, czy światłoterapia.

Trychologia medyczna, to kompleksowe rozpoznanie oraz terapia problemów skóry głowy z użyciem specjalistycznych preparatów, z wykorzystaniem technik mezoterapii mikroigłowej i igłowej do zabiegów karboksyterapii, z osoczem bogatopłytkowym, czy koktajli przeznaczonych do iniekcji.

Serdecznie zapraszam na konsultacje.

 autorka: mgr Liliana Wronowska
 

REKLAMA
 
0%