Koncern Renault informuje o poważnej usterce w najnowszych samochodach własnej marki oraz Dacii. Problem dotyczy hamulca postojowego, który może działać nieprawidłowo.
Francuski producent samochodów Renault uruchomił akcję serwisową, która obejmuje dziesiątki tysięcy pojazdów sprzedanych w ostatnich miesiącach.
Jak podaje oficjalna platforma konsumencka Rappel Conso, konieczne jest sprawdzenie czujnika odpowiadającego za działanie hamulca ręcznego.
Specjaliści odkryli, że element montowany przy siłowniku hamulca postojowego umieszczono pod niewłaściwym kątem. Może to skutkować jego automatycznym zablokowaniem w nieoczekiwanym momencie – na przykład, gdy system odbierze sygnał o otwarciu drzwi lub odpięciu pasów bezpieczeństwa przy włączonym silniku.
Taka sytuacja stwarza ryzyko częściowej utraty kontroli nad pojazdem, a w skrajnych przypadkach grozi kolizją.
Akcja dotyczy najnowszych egzemplarzy aut wyprodukowanych we Francji i Rumunii w 2024 i 2025 roku. Wśród wymienianych modeli znajdują się m.in. Renault Austral, Megane E-Tech, Scenic E-Tech, a także niektóre wersje Dacii. Producent opublikował listę serii fabrycznych, które objęto wezwaniem.
Renault i Dacia należą do jednych z najpopularniejszych marek w naszym kraju. W samym 2024 roku sprzedano w Polsce blisko 55 tys. nowych aut tych producentów – ponad 34 tys. Renault i 20 tys. Dacii.
Właściciele tych pojazdów powinni jak najszybciej skontaktować się z autoryzowanymi serwisami, by upewnić się, czy ich samochód nie wymaga pilnej kontroli.
10 lat batalii sądowej. Miliony dla Szczecinka!
Jeszcze nieprawomocne niestety . Na papugi ile poszło?
Buk
16:52, 2025-09-17
Nowe drzwi ratusza i kapsuła czasu.
Ile skroił za te drzwi ?
Maniek
16:49, 2025-09-17
10 lat batalii sądowej. Miliony dla Szczecinka!
Tak się bawił pis.
Tak
16:45, 2025-09-17
"Mistrzowie" nie zwolnili. Są już bez prawka
Ewidentnie widać że czekali aż tam wjadą za ten znak 🤣🤣
Teren zabudowany
16:17, 2025-09-17
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz