Zamknij
REKLAMA

Zainteresowanie jest ogromne. Apteki muszą robić zapisy

09:04, 15.09.2021 | Źródło: Gazeta Wyborcza / Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Polacy chcą szczepić się przeciwko grypie. Zainteresowanie szczepionką jest ogromne, a apteki muszą robić zapisy.  

Jak podaje portal Wirtualna Polska na polskim rynku w tym roku pojawią się trzy szczepionki przeciwko grypie - Vaxigrip Tetra, Fluenz Tetra i Influvac Tetra.

Mają one dotrzeć do aptek w dwunastu transzach. Pierwsze już tam są, ale zapotrzebowanie przekracza stany magazynowe. Przed szczytem zachorowań na grypę w aptekach ma pojawić się 1,6 mln dawek. Docelowo jesienią i zimą dostarczonych zostanie 5 mln dawek.

- Zainteresowanie szczepionkami na grypę jest tak ogromne, że pojawiają się wątpliwości, czy wystarczy ich dla wszystkich chętnych. Już teraz klienci w aptekach zapisują się "na zeszyt" - informuje Gazeta Wyborcza. 

Docelowo jesienią i zimą dostarczonych zostanie 5 mln dawek.

Do szczepień na grypę, także w kontekście spodziewanej IV fali zachorowań na COVID-19, namawia Narodowy Fundusz Zdrowia. 

- Szczepienia przeciw grypie są  skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz powikłaniom grypy. W konsekwencji szczepienia przeciw grypie prowadzą do  efektywniejszego wykorzystania ograniczonych zasobów systemu opieki zdrowotnej, a  tym samym lepszego przygotowania się do wyzwań związanych z nadejściem czwartej fali epidemii COVID-19 - podaje NFZ.

O grypie, w dobie pandemii koronawirusa, jest zdecydowanie ciszej, ale lekarze przestrzegają przed jej lekceważeniem. 

- Sezony grypowe są jak sinusoida. W jednym zachorowań jest mniej, w kolejnym wirus uderza mocniej. I choć grypa jest łagodniejszą infekcją niż COVID-19, to dla osób starszych i przewlekle chorych, z obniżoną odpornością, może być równie zabójcza  – mówi dla "GW" dr Agnieszka Mastalerz-Migas.

(Źródło: Gazeta Wyborcza / Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Co byloCo bylo

6 3

Na początku pandemi w takich krajach jak np. Włochy z życiem pożegnali się szczepieni na grypę. Cóż będzie się działo. 10:16, 15.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

To będzieTo będzie

4 5

O widzę kolega przestudiował wykresy instytutu danych z dupy, bo wg renomowanych źródeł było zupełnie odwrotnie. Umówmy się raz i na zawsze - nie znasz się to swoje domysły, bzdury wyssane z palca o eksperymentach medycznych, umieraniu i powikłaniach trzymasz dla siebie, okay? Brzmi fair? 11:04, 15.09.2021


TrolekTrolek

2 2

A zeszłą jesienią ktoś chorował na zwykłą grypę? Mówili, że maseczki wystarczyły, że grypa zniknęła. A, że jeszcze zaczęliśmy się myć, to i inne choroby też się nie przyczepiały.
Jednak w tym roku wszystko drożeje i oszczędności zaczniemy od mydła. 12:21, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MoravitzkyMoravitzky

2 0

Grypa też jest w odwrocie. Eee barany łykacie wszystko co mi Fauci w mailach podsyła. I jak tu was szanować. 20:22, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%