Zamknij
REKLAMA

Koniec z maseczkami?! Minister Niedzielski zapowiada zmiany

08.15, 09.02.2022 Źródło: Wirtualna Polska Aktualizacja: 09.51, 09.02.2022
Skomentuj Fot. screen z Youtube
REKLAMA

Nie obowiązek, a rekomendacja - tak mówi minister zdrowia Adam Niedzielski planowanych zmianach dotyczących o obowiązku zakrywania nosa w przestrzeni zamkniętej. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Minister Adam Niedzielski wskazał, że w obecnej sytuacji epidemicznej widać "oznaki poprawy", a to będzie oznaczało stopniowe znoszenie obostrzeń. 

- Piąta fala nie wiąże się już z tak dużą liczbą hospitalizacji. Mamy rozejście się ścieżki wzrostu zakażeń od ścieżki wzrostu hospitalizacji. To jest efekt mniejszej zjadliwości Omikrona, ale i jednak efekt wyszczepienia - wyjaśnił w rozmowie z Faktem minister.

Znoszenie obostrzeń ma następować "najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni". 

- W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszaniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19 - powiedział szef resortu zdrowia.

Maseczki nie będą obowiązkowe

W kolejnych krokach znikać mają inne restrykcje. Być może w marcu pożegnamy się z maseczkami. 

- Jeśli chodzi o maseczki, będę zalecał przede wszystkim, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki. Maseczki zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji. Myślę, że będzie to istotna prewencja zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny - cytuje ministra zdrowia Wirtualna Polska.

Ponadto rząd nie wyklucza skrócenia nauki zdalnej. Jak podaje szef resortu zdrowia, w przypadku utrzymania obecnej sytuacji epidemicznej takie decyzje mogą być podjęte w przyszłym tygodniu. 

- Przywracanie nauki stacjonarnej jest absolutnie priorytetem - tłumaczył Niedzielski.

(Źródło: Wirtualna Polska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

LogikLogik

7 10

Nie zauważyłem początku, co najwyżej wiele człekokształtnych istot z gaciami na twarzach. Historia zatoczyła koło. Jak za stalinizmu mamy półanalfabetów przy władzy. Art. 31 i 228-234 Konstytucji RP mówią jasno. Ograniczenia praw i swobód obywatelskich mogą następować jedynie w stanach nadzwyczajnych i są jasno określone. Na ten temat wypowiedział się wielokrotnie Sąd Najwyższy:
W dn. 16.03.2021r. w sprawie II kk 64/21 orzekł - "Jest przy tym oczywiste, że nakładanie ograniczeń w zakresie podstawowych wolności i praw człowieka i obywatela musi odbywać się na podstawie prawidłowo stanowionego prawa, w szczególności zgodnie z podstawowymi zasadami wyrażonymi w Konstytucji, a zatem wprowadzenie powszechnych nakazów i zakazów dotyczących podstawowych praw i wolności obywatelskich może nastąpić tylko w przypadku wprowadzenia jednego z trzech stanów nadzwyczajnych, co dotychczas nie miało miejsca." 12:57, 09.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 8

Tylko psychiatra może ci pomóc 13:03, 09.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOHERMOHER

5 4

Tylko nie kagańce ludzie tak pokochali kagańce że chcą już je nosić do końca życia nawet w nich śpią ,
ani razu nie miałem kagańca szmaty na gębie bo na jakiej podstawie, stanu wyjątkowego nie było nie jestem chory nie mam gruźlicy ani chorób wenerycznych więc na jakiej podstawie miałem nosić kagańce AMEN 19:05, 09.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PisuaryPisuary

4 4

Pinokio nie może już dłużej kłamać dziad zasrany.
Zniszczyli gospodarkę, na kradli, odjebali z inflacja i teraz już jest dobrze? To od pierwszego dnia nie 3malo się całości.
Dzieci 2lata w domu siedziały tego się nie cofnie rządowe *%#)!& nie ruszę jak Władek ruszy, nie za taki skurw.ialy rząd.
Sracie do własnego gniazda
06:06, 10.02.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%